Sprzęt medyczny

  (174)

Sprzęt medyczny pozwala na bieżące monitorowanie stanu zdrowia oraz ułatwia diagnostykę i leczenie chorób. Czym kierować się wybierając artykuły medyczne? Co powinno się znaleźć w domowej apteczce? Jak działają poszczególne urządzenia?

Sortuj według
Sprzęt medyczny

Sprzęt medyczny

Sprzęt medyczny stosowany w domach

Rozpoznanie niepokojących objawów i szybka konsultacja lekarska ułatwiają powrót do zdrowia. Żeby w porę zareagować i nie dopuścić do rozwoju choroby, warto zainwestować w sprzęt medyczny. Do podstawowych produktów mieszczących się w domowych zasobach należą termometr i irygator. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w ciśnieniomierz, inhalator, pulsoksymetr. Jak dopasować odpowiednie artykuły medyczne? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dostępne funkcje, sposób obsługi i dokładność pomiarów.

Jaki sprzęt medyczny znajdziecie w naszej ofercie?

W naszym asortymencie znajdują się artykuły medyczne znanych producentów. Urządzenia wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Wyposażono je w niezbędne oprzyrządowanie i dodatkowe akcesoria. Proponujemy zarówno produkty dla dorosłych, jak i dzieci.

Termometry

Termometry pozwalają na określenie temperatury ciała. Umożliwiają wykrycie stanów zapalnych lub infekcji. Oferujemy modele tradycyjne i bezdotykowe. Ostatnie wyposażono w technologię laserową. Charakteryzują się szybkim działaniem, dlatego sprawdzają się szczególnie w przypadku dzieci. Artykuły medyczne różnią się dokładnością pomiarów. Niektóre modele posiadają czujniki informujące o podwyższonej temperaturze. Do przydatnych funkcji zalicza się także podświetlony wyświetlacz lub przechowywanie w pamięci ostatnich uzyskanych wyników.

Ciśnieniomierze

Do mierzenia ciśnienia i tętna sprawdzają się ciśnieniomierze dostępne w formie aparatu naramiennego lub nadgarstkowego. Poleca się je w szczególności osobom cierpiącym na przewlekłe schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Urządzenia stosuje się także w celu profilaktyki zdrowotnej. Sprzęt medyczny wyróżnia się prostą obsługą. Do wyboru są artykuły przewodowe i bezprzewodowe. Wyposażono je w mechanizm automatycznego pompowania oraz czytelny wyświetlacz. Część modeli informuje użytkowników o prawdopodobieństwie wystąpienia arytmii serca. Jeśli pojawi się taki komunikat, warto skonsultować się z lekarzem.

Inhalatory 

Żeby pozbyć się kaszlu oraz kataru warto zainwestować w inhalatory. Sprzęt medyczny dostępny w naszym asortymencie pozwala na wygodne aplikowanie leków. Aerozol trafiający do dróg oddechowych nie obciąża wątroby. Urządzenie stosuje się nie tylko w przebiegu przeziębienia, ale również w leczeniu astmy. Produkty odznaczają się cichą pracą i kompaktowymi rozmiarami. Wyposażono je w maski i ustniki dla dzieci oraz dorosłych. W zestawach znajdują się również filtry i przewody powietrzne. Niektóre modele posiadają poręczne etui. Artykuły różnią się ciśnieniem roboczym, szybkością nebulizacji, rodzajem zasilania.

Pulsoksymetry

Warto zaopatrzyć się w pulsoksymetry mierzące puls oraz poziom nasycenia krwi tlenem. Saturacja u zdrowego człowieka mieści się w przedziale od 95 do 99%, a puls spoczynkowy u osób dorosłych wynosi około 70 uderzeń na minutę. Sprzęt medyczny – dostępny w postaci klipsa – zakłada się na palec. Wynik pojawia się na dużym wyświetlaczu po kilku lub kilkunastu sekundach. Urządzenia pozwalają na uzyskanie dokładnych pomiarów. Niektóre wyposażono w funkcję anty-ruch umożliwiającą przeprowadzanie badań nawet u osób z drążącymi dłońmi.

Irygatory

W przypadku kataru oraz problemów z zatokami stosuje się irygatory. Produkty służą do przepłukiwania, nawilżania oraz oczyszczania jamy nosowej z bakterii, wirusów i pyłków. Dodatkowo zmniejszają obrzęk błon śluzowych. Artykuły medyczne pozwalają również na usunięcie wydzieliny, ułatwiając swobodne oddychanie. Napełnia się je roztworem z soli fizjologicznej lub jodowanej. Opcjonalnie można zaopatrzyć się w gotowe mieszanki dostępne w aptekach. Artykuły wyposażono w końcówki o różnych kształtach, aby można je było dopasować do wielkości otworów nosowych.

Marki powiązane z kategorią: Sprzęt medyczny