Zdrowy styl życia - blog i porady

  (45)

Zdrowy styl życia pozwala na zachowanie organizmu w dobrej formie i pozytywnie wpływa na samopoczucie. W naszym blogu wyjaśniamy, w jaki sposób regularna aktywność fizyczna oraz prawidłowa dieta przekładają się na mniejsze ryzyko chorób przewlekłych. Tłumaczymy też, jak ważne jest wypracowanie prawidłowych nawyków oraz co zrobić, by cieszyć się dobrostanem psychicznym i fizycznym.

Zasady zdrowego stylu życia – przeczytaj porady z naszego bloga!

Na funkcjonowanie organizmu wpływa wiele czynników, m.in. środowisko, predyspozycje genetyczne, prawidłowa opieka medyczna, codzienne decyzje, nawyki i zachowania. Choć wielu rzeczy nie da się zmienić, niektóre zależą wyłącznie od Ciebie. Na naszym blogu opisujemy, co składa się na zdrowy styl życia i o czym pamiętać, by ograniczyć ryzyko rozwoju wielu schorzeń. Podpowiadamy, jak dbać o siebie niezależnie od wieku. Poruszamy zagadnienia związane z:

  • Prawidłowym odżywianiem,
  • Aktywnością fizyczną,
  • Działaniem używek,
  • Badaniami przesiewowymi,
  • Redukcją stresu,
  • Wypoczynkiem.

Zdrowy styl życia – odżywianie

Ogromną część naszych artykułów poświęcamy sprawom dotyczącym dobrze zbilansowanej diety. Co jeść, jak wygląda aktualna piramida żywieniowa, czego unikać – to tylko niektóre tematy, jakie zawiera nasz blog. Zdrowy styl życia wymaga regularnego spożywania posiłków oraz starannego komponowania jadłospisu. Tłumaczymy, na co zwrócić uwagę, by przygotowane potrawy charakteryzowały się bogactwem składników odżywczych. Wyjaśniamy, dlaczego odżywianie ma kluczowe znaczenie w profilaktyce miażdżycy, nadciśnienia, cukrzycy.

Przeczytaj, jak prowadzić zdrowy styl życia i jaki wpływ na organizm ma systematyczny ruch!

Nasze porady blogowe dotyczą również aktywności fizycznej. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami WHO osoby dorosłe w wieku 18-64 lata powinny uprawiać treningi o umiarkowanej intensywności przez minimum 150 minut tygodniowo. Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowie tłumaczy, że jakakolwiek aktywność ma zbawienny wpływ na ogólną kondycję organizmu – poprawia funkcje poznawcze, minimalizuje ryzyko depresji, ogranicza występowanie chorób cywilizacyjnych.

Jak dbać o zdrowy styl życia? Unikaj używek i pamiętaj o regularnych badaniach przesiewowych!

Nasi eksperci wyjaśniają także, dlaczego należy unikać używek. Tłumaczą, jak papierosy, narkotyki, alkohol oddziałują na organizm. Na naszym blogu nie brakuje również wskazówek związanych z wykonywaniem regularnych badań przesiewowych.

Więcej porad na temat zdrowego  stylu życia znajdziesz w publikowanych przez nas artykułach!