Zdrowy styl życia - blog i porady (25)

Zdrowy styl życia pozwala na zachowanie organizmu w dobrej formie i pozytywnie wpływa na samopoczucie. W naszym blogu wyjaśniamy, w jaki sposób regularna aktywność fizyczna oraz prawidłowa dieta przekładają się na mniejsze ryzyko chorób przewlekłych. Tłumaczymy też, jak ważne jest wypracowanie prawidłowych nawyków oraz co zrobić, by cieszyć się dobrostanem psychicznym i fizycznym.

Zasady zdrowego stylu życia – przeczytaj porady z naszego bloga!

Na funkcjonowanie organizmu wpływa wiele czynników, m.in. środowisko, predyspozycje genetyczne, prawidłowa opieka medyczna, codzienne decyzje, nawyki i zachowania. Choć wielu rzeczy nie da się zmienić, niektóre zależą wyłącznie od Ciebie. Na naszym blogu opisujemy, co składa się na zdrowy styl życia i o czym pamiętać, by ograniczyć ryzyko rozwoju wielu schorzeń. Podpowiadamy, jak dbać o siebie niezależnie od wieku. Poruszamy zagadnienia związane z:

 • Prawidłowym odżywianiem,
 • Aktywnością fizyczną,
 • Działaniem używek,
 • Badaniami przesiewowymi,
 • Redukcją stresu,
 • Wypoczynkiem.

Zdrowy styl życia – odżywianie

Ogromną część naszych artykułów poświęcamy sprawom dotyczącym dobrze zbilansowanej diety. Co jeść, jak wygląda aktualna piramida żywieniowa, czego unikać – to tylko niektóre tematy, jakie zawiera nasz blog. Zdrowy styl życia wymaga regularnego spożywania posiłków oraz starannego komponowania jadłospisu. Tłumaczymy, na co zwrócić uwagę, by przygotowane potrawy charakteryzowały się bogactwem składników odżywczych. Wyjaśniamy, dlaczego odżywianie ma kluczowe znaczenie w profilaktyce miażdżycy, nadciśnienia, cukrzycy.

Przeczytaj, jak prowadzić zdrowy styl życia i jaki wpływ na organizm ma systematyczny ruch!

Nasze porady blogowe dotyczą również aktywności fizycznej. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami WHO osoby dorosłe w wieku 18-64 lata powinny uprawiać treningi o umiarkowanej intensywności przez minimum 150 minut tygodniowo. Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowie tłumaczy, że jakakolwiek aktywność ma zbawienny wpływ na ogólną kondycję organizmu – poprawia funkcje poznawcze, minimalizuje ryzyko depresji, ogranicza występowanie chorób cywilizacyjnych.

Jak dbać o zdrowy styl życia? Unikaj używek i pamiętaj o regularnych badaniach przesiewowych!

Nasi eksperci wyjaśniają także, dlaczego należy unikać używek. Tłumaczą, jak papierosy, narkotyki, alkohol oddziałują na organizm. Na naszym blogu nie brakuje również wskazówek związanych z wykonywaniem regularnych badań przesiewowych.

Więcej porad na temat zdrowego  stylu życia znajdziesz w publikowanych przez nas artykułach!

 • Dieta na cholesterol – co jeść, a czego unikać? Zalecenia żywieniowe, przepisy i jadłospis na obniżenie cholesterolu

  Zaburzenia lipidowe znacząco zwiększają ryzyko wystąpienia chorób serca. Żeby zadbać o zdrowie, stosuj dietę na cholesterol. Sprawdź, jakie produkty powinny się w niej znaleźć!
  • cholesterol
  • porady żywieniowe
  Dieta na cholesterol – co jeść, a czego unikać? Zalecenia żywieniowe, przepisy i jadłospis na obniżenie cholesterolu
  • cholesterol
  • porady żywieniowe
 • BCAA – co to jest i kiedy warto stosować aminokwasy BCAA?

  Czy popularne wśród sportowców suplementy aminokwasów BCAA faktycznie przynoszą udokumentowane korzyści związane z budową mięśni i redukcją zmęczenia? Sprawdź, czy warto je stosować!
  BCAA – co to jest i kiedy warto stosować aminokwasy BCAA?
 • Jak się rozgrzać przed bieganiem?

  Czy trzeba rozgrzewać się przed bieganiem? Jakie ćwiczenia rozgrzewkowe są najlepsze przed bieganiem? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, koniecznie przeczytaj nasz poradnik!
  Jak się rozgrzać przed bieganiem?
 • Jak oczyścić organizm z toksyn?

  Oczyszczanie organizmu z toksyn to dla wielu osób niezbędny element dbania o zdrowie. Jak wykonać detoks? Czy oczyszczanie organizmu jest bezpieczne? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika!
  Jak oczyścić organizm z toksyn?
 • Olej konopny – zastosowanie, działanie, właściwości

  Olej konopny to nie tylko składnik kuchni, ale też lekarstwo na wiele dolegliwości. Przekonaj się, jakie właściwości lecznicze ma olej konopny i jak może pomóc w Twojej codziennej walce o zdrowie.
  Olej konopny – zastosowanie, działanie, właściwości
 • Bergamotka – właściwości prozdrowotne, zastosowanie w kosmetyce i w kuchni

  Bergamotka to roślina pochodząca z południowych Włoszech. Zasługuje na uwagę ze względu na bogactwo polifeloli, witamin, składników mineralnych. Sprawdź, czym jeszcze się wyróżnia!
  • właściwości owoców
  Bergamotka – właściwości prozdrowotne, zastosowanie w kosmetyce i w kuchni
  • właściwości owoców
 • Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie

  Dlaczego aktywność fizyczna jest tak ważna dla zdrowia? Kiedy ma pozytywny wpływ na organizm, a kiedy może pogarszać jego funkcjonowanie? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.
  Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie
 • Zdrowe odżywianie – dlaczego warto się zdrowo odżywiać?

  Zdrowe odżywianie stanowi element profilaktyki zdrowotnej. Czy wiesz, dlaczego odpowiednia dieta jest tak ważna i jakie elementy składają się na optymalny jadłospis? Sprawdź!
  Zdrowe odżywianie – dlaczego warto się zdrowo odżywiać?