Poradnik o zdrowiu (18)

Twoje zdrowie nie jest Ci obojętne? Szukasz rzetelnych informacji od ekspertów? Chcesz mieć większą świadomość w zakresie profilaktyki? Na naszym blogu znajdziesz porady zdrowotne, dzięki którym kompleksowo o siebie zadbasz!

Zdrowie – poradnik. Dlaczego warto postawić na profilaktykę?

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” – znasz to? Zapewne tak! To proste powiedzenie kryje w sobie wiele prawdy. Profilaktyka zdrowotna jest niezwykle ważna i zdecydowanie łatwiej podjąć oraz wdrożyć działania „ochronne” niż leczyć dane schorzenie. Wiele chorób często nie daje żadnych symptomów przez wiele lat. Powoduje to ich późne wykrycie, co z kolei znacznie obniża szanse na efektywne leczenie. Dlatego tak istotna jest rola profilaktyki zdrowotnej. Na naszym blogu dowiesz się, jak należy dbać o zdrowie, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia różnych dolegliwości. Nasz poradnik o zdrowiu to przestrzeń, w której również znajdziesz wskazówki dotyczące łagodzenia objawów niektórych schorzeń.

Jak dbać o zdrowie?

Aby dbać o zdrowie, musisz wiedzieć, że podstawowa profilaktyka polega na odpowiednim odżywianiu i regularnej aktywności fizycznej. To, co jesz, ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu i wszystkich jego struktur – kości, mięśni, nerwów czy poszczególnych narządów. Ruch z kolei poprawia krążenie krwi i dotlenia organizm, co pozwala ograniczyć ryzyko wielu chorób. Nasze porady zdrowie traktują bardzo poważnie, dlatego dotyczą także m.in. badań profilaktycznych. Sprawdź co robić, aby cieszyć się dobrą kondycją i zapobiegać wszelkim dolegliwościom!

Zatroszcz się o swoje zdrowie! Porady od ekspertów Dr.Max Drogeria

Przedstawiamy Ci zdrowe porady w zakresie nie tylko najczęstszych chorób ogólnoustrojowych, ale również dotyczące schorzeń intymnych czy tych o charakterze psychologicznym. Prezentujemy najważniejsze tematy poruszające kwestie higieny ciała oraz podpowiadamy, jak udzielać pierwszej pomocy tak, aby poradzić sobie w każdej sytuacji. Treści przygotowują eksperci, dzięki czemu masz pewność, że przekazywana wiedza jest rzetelna i merytoryczna. Wskazówki o zdrowiu wprost od specjalistów Dr.Max Drogeria masz na wyciągnięcie ręki!

 • Jak poprawić koncentrację?

  Problemy z koncentracją są bardzo powszechne i mogą mieć wiele przyczyn. Jak sobie z nimi radzić? Poznaj nasze praktyczne wskazówki!
  Jak poprawić koncentrację?
 • Aromaterapia – czym jest i jak ją stosować?

  Zanurz się w świecie aromaterapii i odkryj, jak połączenie różnych olejków eterycznych może pomóc Ci w poprawie zdrowia i samopoczucia. Przeczytaj, czym jest aromaterapia i jak działa na organizm.
  Aromaterapia – czym jest i jak ją stosować?
 • Jak założyć tampon?

  Używanie tamponów wcale nie musi być trudne. Przeczytaj nasz poradnik, w którym znajdziesz wiele porad i odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące prawidłowego stosowania tamponów. 
  Jak założyć tampon?
 • Suche i piekące oczy – przyczyny, objawy i leczenie

  Co powoduje suche i piekące oczy? Jak tego uniknąć i poradzić sobie z problemem domowymi sposobami? Jeśli nurtują Cię te pytania, przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz wiele praktycznych porad.
  Suche i piekące oczy – przyczyny, objawy i leczenie
 • Czyszczenie uszu – jak prawidłowo i bezpiecznie czyścić uszy?

  Jak i czym prawidłowo czyścić uczy? Czy używanie patyczków higienicznych i świecowania to dobry sposób? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, koniecznie przeczytaj nasz poradnik.
  Czyszczenie uszu – jak prawidłowo i bezpiecznie czyścić uszy?
 • Odkażanie ran – jak i czym dezynfekować rany?

  Jak prawidłowo zdezynfekować ranę? Czy woda utleniona i spirytus to dobry pomysł? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te i wiele więcej pytań dotyczących odkażania ran.
  Odkażanie ran – jak i czym dezynfekować rany?
 • Jak się wyspać? Sposoby na dobry sen

  Odpowiednia długość i jakość snu są niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile trzeba spać oraz co zrobić, żeby lepiej się wysypiać.
  Jak się wyspać? Sposoby na dobry sen
 • Jak wzmocnić serce?

  Choroby serca to główna przyczyna zgonów, dlatego o jego kondycję należy dbać każdego dnia. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj naturalne, domowe sposoby na zdrowe i silne serce.
  Jak wzmocnić serce?