Kremy do cery naczynkowej

  (118)

Rumiane policzki to nie zawsze pożądana cecha urody. Jeżeli na Twojej skórze pojawiają się dobrze widoczne, czerwone żyłki, masz cerę wymagającą specjalnej opieki. Stosuj krem do cery naczynkowej i wprowadź pozostałe zasady łagodnej pielęgnacji.

Sortuj według
Cera naczynkowa

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa, czyli jaka?

Skóra twarzy, na której wyraźnie widać rozszerzone naczynka, jest cienka i delikatna. Oznacza to, że cera wykazuje niską odporność na uszkodzenia i jest podatna na podrażnienia wynikające z ekspozycji na warunki atmosferyczne. Łatwo pogorszyć jej kondycję niewłaściwą pielęgnacją. Skóra szybko ulega przesuszeniu, a zaburzenie jej warstwy hydro-lipidowej może skutkować trądzikiem różowatym. W efekcie na twarzy może pojawić się utrwalony rumień, który najczęściej występuje na policzkach. Towarzyszy mu nieprzyjemne uczucie pieczenia, świądu i ściągnięcia skóry.

Podstawowe zasady pielęgnacji cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga łagodnej pielęgnacji na bazie kosmetyków o składzie, z którego wyeliminowano drażniące substancje.

  • Żele myjące z drobinkami należy zastąpić delikatnymi piankami oczyszczającymi.
  • Zamiast peelingów mechanicznych powinno stosować się peelingi enzymatyczne.

Warto zmienić też nawyki w demakijażu cery naczynkowej. Pocieranie skóry wacikami nasączonymi płynem micelarnym może powodować mikrouszkodzenia i stany zapalne. Bezpieczniejszą alternatywę stanowi demakijaż z wykorzystaniem olejków rozprowadzanych palcami.

Jak działają kremy do cery naczynkowej?

W przypadku typów skóry takich jak cera naczynkowa kosmetyki odgrywają istotną rolę. Szczególnie ważny jest odpowiednio dobrany krem do cery naczynkowej, ponieważ powinien on nie tylko nawilżać i odżywiać skórę, ale również chronić ją przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Kremy do cery naczynkowej posiadają lekką, półtłustą formułę wzmacniającą naturalną barierę hydrolipidową skóry. Zawierają składniki wzmacniające naczynka krwionośne, przeciwzapalne i łagodzące. W przypadku kremów stosowanych na dzień istotna jest również ochrona przeciwsłoneczna.

Kosmetyki do cery naczynkowej – jaki powinny mieć skład?

Dla osób, którym sen z powiek spędza cera naczynkowa, kosmetyki o właściwym składzie mogą stanowić znaczną poprawę stanu skóry. Szczególnie warto przeanalizować skład kremu dla cery wrażliwej. Ważne są w nim składniki o działaniu chroniącym naczynia krwionośne. To przeciwutleniacze, takie jak:

Wzmacniają naczynia włosowate i ułatwiają mikrokrążenie krwi. Mają także działanie przeciwzapalne i łagodzące ewentualne podrażnienia. Krem do cery naczynkowej na dzień powinien zawierać filtry SPF – w ciągu całego roku minimum SPF 30, a latem SPF 50.

Wybór kremu do cery naczynkowej – na co zwrócić uwagę? 

Jeżeli Twoja skóra została zidentyfikowana jako cera naczynkowa, kosmetyki, których używasz, powinny mieć prosty, hipoalergiczny skład.

  • Zwróć uwagę, aby krem do cery naczynkowej nie zawierał potencjalnie drażniących substancji. To przede wszystkim alkohol i sztuczne substancje zapachowe, które mogą wywoływać reakcje alergiczne oraz stany zapalne skóry.
  • Także naturalne składniki mogą być drażniące dla delikatnej cery naczynkowej.
  • Kremy do cery naczynkowej nie zawierają nigdy między innymi: mentolu, olejku eukaliptusowego czy intensywnie złuszczających kwasów roślinnych.   

Dopasuj idealny krem do cery naczynkowej

Istnieją różne podtypy cery naczynkowej, które należy uwzględnić w doborze kremu do twarzy. Istotny czynnik stanowi choćby wiek – inny krem do cery naczynkowej wybiera się w przypadku młodej skóry, a inny do cery dojrzałej. Wbrew pozorom cera naczynkowa jest nie tylko sucha – może mieć również skłonność do przetłuszczania się. Wówczas należy wybrać krem do cery naczynkowej, który zawiera składniki delikatnie normalizujące wydzielanie sebum.

Suplementacja a cera naczynkowa

Właściwa pielęgnacja oparta na dedykowanych kosmetykach takich jak krem do cery naczynkowej to połowa sukcesu w regeneracji delikatnej skóry. Jeśli stosujesz kremy do cery naczynkowej, pomóc może też odpowiednia dieta i suplementacja. Wzmocnienie od wewnątrz naczyń krwionośnych zapewniają witaminy. Zadbaj o zdrowe odżywianie na bazie produktów obfitujących w witaminy A, C, E i K. Jeżeli masz niedobory którejś z wymienionych witamin, zapytaj lekarza o zalecenia w zakresie suplementacji. Zauważysz widoczną zmianę w wyglądzie skóry.

Cera naczynkowa – jakich aktywności lepiej unikać?

  • Nawet najlepszy krem do cery naczynkowej nie zabezpieczy wystarczająco Twojej skóry przed suchym i gorącym powietrzem w saunie. Podobnie dla dobra swojej skóry lepiej ogranicz kąpiele w gorącej wodzie.
  • Jeżeli planujesz długi spacer w mroźną i wietrzną pogodę, zastosuj nie tylko krem do cery naczynkowej, ale również dodatkowy, tłusty kosmetyk, który stworzy na Twojej skórze barierę dla negatywnych czynników atmosferycznych.
  • Jeśli posiadasz cerę naczynkową, lepiej zrezygnuj z opalania twarzy – możesz łatwo podrażnić skórę i nabawić się nieestetycznych przebarwień.

Marki powiązane z kategorią: Cera naczynkowa