Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn

  (144)

Męska skóra wymaga innej pielęgnacji niż damska, dlatego w tej kategorii zgromadziliśmy kosmetyki do twarzy dla mężczyzn. Wśród nich można odszukać produkty dostosowane do potrzeb różnych rodzajów cery. Dostępne są zarówno kosmetyki do pielęgnacji skóry, jak i preparaty do twarzy z zarostem.

Sortuj według
Twarz

Twarz

Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn – co powinny zawierać?

Męska skóra jest zdecydowanie grubsza, mocniejsza i bardziej elastyczna niż kobieca. Wolniej się starzeje i ma lepszy poziom nawilżenia, nie oznacza to jednak, że nie trzeba o nią dbać. Zaopiekowana cera zwiększa atrakcyjność i jest przyjemniejsza w dotyku.

Skórze mężczyzny szkodzą niekorzystne czynniki zewnętrzne takie jak: zanieczyszczenia powietrza, słońce, wiatr, dym papierosowy i podrażnienia przy goleniu. Dobrej kondycji cery nie sprzyjają także stres, niewłaściwa dieta i brak snu. Biorąc pod uwagę fakt, że męska skóra zmaga się z rozmaitymi przeciwnościami, warto zadbać o jej potrzeby, stosując odpowiednie kosmetyki.

Składniki kosmetyków do twarzy dla mężczyzn

Produkty pielęgnacyjne dla mężczyzn powinny zawierać m.in. przeciwutleniacze. Wspomniane substancje pomogą zneutralizować wolne rodniki przyspieszające starzenie się skóry. Pożądana jest przede wszystkim witamina C. W odbudowie skóry pomogą z kolei witaminy z grupy B. W produktach dla mężczyzn nie powinno zabraknąć także cynku, selenu i miedzi. Dzięki nim uszkodzony naskórek (np. pozacinany przy goleniu) szybciej się goi. Minerały zwiększają też nawilżenie skóry i poprawiają jej koloryt.

Pożądanymi składnikami męskich kosmetyków do twarzy będą także:

  • dogłębnie nawilżający kwas hialuronowy,
  • łagodzący aloes,
  • kolagen poprawiający sprężystość i elastyczność cery,
  • witamina E o działaniu ochronnym,
  • koenzym Q10 wygładzający skórę.

Warto, by kosmetyki do twarzy dla mężczyzn stosowane na dzień zawierały filtry UV. Składniki ochronią naskórek przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Pozwolą też zredukować fotostarzenie się skóry, by udało się na dłużej zachować młody i świeży wygląd.

Mężczyźni nierzadko zmagają się z problemem cieni i worków pod oczami. Aby zminimalizować te niedoskonałości, w męskiej kosmetyczce powinny znaleźć się produkty z witaminami A+E, zieloną kawą, arniką czy świetlikiem. W przypadku skłonności do podrażnień i alergii najlepiej sięgać po kosmetyki naturalne i hipoalergiczne. Sprawdzą się w pielęgnacji nawet bardzo wrażliwej cery. 

Jakie kosmetyki do twarzy są niezbędne dla mężczyzny?

Podstawą męskiej pielęgnacji twarzy jest staranne oczyszczanie skóry. Pozbycie się zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i martwego naskórka pozwala odświeżyć cerę i ograniczyć powstawanie niedoskonałości. Oczyszczanie twarzy powinno być dokładne, ale nie może być agresywne, by nie doprowadziło do przesuszenia skóry. Do mycia naskórka najlepiej stosować łagodne środki takie jak naturalne mydło czy żel do mycia twarzy o lekkiej formule.

Należy wystrzegać się kosmetyków z alkoholem, który wysusza cerę. Na wspomniany składnik powinni uważać przede wszystkim mężczyźni z wrażliwą skórą skłonną do podrażnień oraz panowie zmagający się z trądzikiem i przetłuszczaniem naskórka. Warto wiedzieć, że żele i inne kosmetyki z alkoholem lub agresywnymi detergentami naruszają naturalną barierę hydrolipidową. Podrażniają skórę i doprowadzają do pogorszenia jej kondycji oraz przesuszenia. To powoduje m.in. nadprodukcję sebum i nasilenie problemu niedoskonałości.

  • Aby zatroszczyć się o kondycję cery, twarz trzeba myć delikatnym żelem lub mydłem i łagodnie ją osuszyć.
  • Zabieg należy przeprowadzać rano i wieczorem.
  • 1-2 razy na tydzień warto wykonać peeling, który dogłębnie oczyści twarz i pomoże pozbyć się martwego naskórka.
  • Pielęgnacyjny rytuał odblokuje pory i dotleni cerę. Skóra będzie lepiej przygotowana na wchłonięcie składników aktywnych kremu. Ponadto warto wiedzieć, że regularne usuwanie martwego naskórka z pomocą peelingu zapobiega wzrastaniu włosów. To ważna informacja dla panów codziennie golących twarz.

Kolejnym zabiegiem, który warto przeprowadzić, jest odżywienie i nawilżenie cery. W tym celu należy zastosować krem dla mężczyzn dostosowany do wieku i potrzeb skóry. Na dzień najlepiej sprawdzi się kosmetyk o lekkiej formule. Wieczorem można sięgnąć po krem o gęstszej, bogatszej konsystencji. W ciągu dnia warto pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Na noc można zastosować produkt regenerujący i dogłębnie nawilżający naskórek.

Delikatna skóra wokół oczu wymaga zastosowania osobnego kosmetyku. Lekki krem pod oczy dla mężczyzn pomoże nawilżyć i odżywić naskórek. Zredukuje oznaki zmęczenia, opuchnięcia i cienie. Dzięki dodatkowi odpowiednich składników może spłycać zmarszczki i odświeżać cerę. W składach kremów pod oczy warto szukać substancji takich jak kofeina, arnika i witamina C. Ze względu na działanie energetyzujące produkty nadadzą skórze świeży, wypoczęty wygląd.

W celu odmłodzenia twarzy stosuje się z kolei krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn. Regularne aplikowanie kosmetyku pomaga poprawić jędrność i elastyczność skóry. Krem przeciwzmarszczkowy pozwala zniwelować zmarszczki, zregenerować naskórek i złagodzić podrażnienia.

Mężczyźni decydujący się na usuwanie zarostu z twarzy powinni zaopatrzyć się także w kosmetyki do golenia. Do tej kategorii produktów należą pianki, żele i kremy. Pomagają sprawnie usunąć zarost poprzez zmiękczenie włosków i optymalne nawilżenie skóry. Warto, by męską kosmetyczkę uzupełnił także balsam lub płyn po goleniu. Te kosmetyki pomogą złagodzić podrażnienia i wspierają regenerację naskórka.

Kosmetyki do twarzy dla brodaczy

Męska pielęgnacja twarzy nie ogranicza się do dbania o skórę. Panowie, którzy rezygnują z regularnego golenia, muszą zatroszczyć się o kondycję swojego zarostu. Kosmetyki do brody, podobnie jak produkty do pielęgnacji włosów na głowie, pomagają usunąć zabrudzenia, złuszczony naskórek i przetłuszczenia. Wybierając odpowiednie kosmetyki do twarzy dla mężczyzn z zarostem i stosując je regularnie, zawsze można cieszyć się zadbaną brodą będącą elegancką ozdobą dodającą charakteru.

Do nawilżenia włosów służy olejek do brody. Dzięki produktowi zarost zachowuje piękny blask i jest niezwykle miękki w dotyku. Olejek redukuje niepożądane skręcanie się włosków i swędzenie skóry. Kosmetyk często ma naturalny skład i przyjemny zapach. To wydajny produkt pielęgnacyjny wystarczający na kilka miesięcy. Alternatywą dla olejku może być balsam do brody. Służy do nawilżania, zmiękczania i wygładzania włosów. Balsamy do brody mogą mieć różną konsystencję i nadawać się również do stylizacji zarostu.

Jaki kosmetyk jest odpowiedni do mycia brody? Wbrew pozorom mydło czy żel do twarzy nie będzie dobrym wyborem. Lepiej zrezygnować też ze stosowania zwykłego szamponu do włosów. Do pielęgnacji zarostu przeznaczony jest specjalny szampon do brody. Pomaga starannie oczyścić i nawilżyć włosy. Nadaje brodzie blask i nie podrażnia skóry twarzy. Utrzymuje zarost w doskonałej kondycji. Zmywa nie tylko resztki jedzenia, martwy naskórek, kurz czy sebum, ale również pozostałości kosmetyków do stylizacji zarostu takie jak olejki czy woski.

Marki powiązane z kategorią: Twarz