Weleda

  (77)

Weleda to marka założona w Szwajcarii w 1921 r., która zajmowała się produkcją leków i kosmetyków. Filozofia marki opiera się na połączeniu świata medycyny konwencjonalnej z antropozofią, co pozwala na tworzenie coraz lepszych naturalnych produktów do pielęgnacji ciała.

Sortuj według

Weleda – kosmetyki znane na całym świecie

Choć historia Weledy zaczęła się w Szwajcarii od trzech pasjonatów medycyny i natury (filozofa Rudolfa Steinera, lekarza Ita Wegmana i chemika Oskara Schmiedela), obecnie filie marki znajdują się w 20 krajach, a sprzedaż i dystrybucja produktów odbywa się w 50, w tym również w Polsce. Niektóre z kosmetyków do ciała wyprodukowanych niedługo po założeniu przedsiębiorstwa w 1921 r. do tej pory są w sprzedaży!

Weleda – 6 filarów marki

Najważniejsze zasady, którymi kieruje się marka to holistyczne podejście, odpowiedzialność, budowanie zaufania, zrównoważenie gospodarcze, otwartość i inspiracja. Zawsze bierze pod uwagę, jak działania przedsiębiorstwa wpływają na ludzi i świat, stawia na uczciwość i przejrzystość oraz nie boi się odpowiedzialności – nawet jeśli oznacza to przyznanie się do błędu. Rentowność nie jest dla marki celem samym w sobie, ale sposobem na realizowanie własnej misji, a otwartość na nowe pomysły służy ciągłemu rozwojowi i inspirowaniu ludzi mocą natury.

Surowce wykorzystywane w kosmetykach Weleda

Marka Weleda jest współinicjatorem i członkiem UEBT (Unii na rzecz Etycznego Biohandlu). Surowce roślinne wykorzystywane w kosmetykach Weleda pochodzą z całego świata, a na wszystkich etapach łańcucha dostawmarka dba o stosowanie rygorystycznych etycznych norm. Poza tym wiele ekstraktów i składników zostaje pozyskanych z roślin pochodzących z własnych leczniczych upraw marki (ośmiu ogrodów Weleda), w których pracownicy stosują zasady rolnictwa biodynamicznego.

Kosmetyki Weleda nie zawierają mikroplastiku, składników modyfikowanych genetycznie ani pochodnych ropy naftowej. Wszystkie produkty do pielęgnacji ciała i twarzy to certyfikowane kosmetyki naturalne, spełniające wymagania certyfikatu NaTrue, a ponad 80% surowców jest pozyskiwana z certyfikowanych upraw ekologicznych.

Kosmetyki naturalne Weleda w Dr. Max Drogeria

W ofercie naszej drogerii znajdziesz mnóstwo kosmetyków Weleda w przystępnych cenach. Kremy do twarzy, dezodoranty, kosmetyki dla mam i kosmetyki dla dzieci oraz wiele innych!