Wkładki laktacyjne

  (29)

Wkładki laktacyjne to akcesoria przydatne w okresie laktacji. Pomagają zadbać o czystość bielizny. Warto zaopatrzyć się w nie w pierwszych tygodniach karmienia, dlatego że wówczas mleko wypływa z piersi w nieoczekiwanych momentach. W naszej ofercie znajdziesz wkładki jedno- i wielorazowe.

Sortuj według
Wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne – czym są i jak działają

Wkładki laktacyjne to niewielkie krążki mające za zadanie osłaniać piersi w czasie laktacji. Mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, np. z bawełny. Akcesoria umieszcza się w biustonoszu, aby chroniły przed wyciekiem mleka z piersi pomiędzy karmieniami. Dzięki nim na bieliźnie ani innych elementach odzieży nie pojawiają się mokre, nieestetyczne plamy.

Umieszczone w biustonoszu wkładki laktacyjne skutecznie wchłaniają mleko, dlatego zapewniają uczucie suchości. Pomagają uniknąć zakłopotania wynikającego ze zmoczenia odzieży w miejscu publicznym. Akcesoria sprawiają też, że piersi się nie przemieszczają i wyglądają na bardziej jędrne. Praktyczne i łatwe w użyciu wkładki laktacyjne zwiększają komfort w okresie karmienia piersią. Redukują przestrzeń między sutkiem a bielizną, co zapobiega otarciom. Dzięki wkładkom piersi mogą szybciej się regenerować w przypadku podrażnień.

Na początku laktacji brodawki sutkowe bywają obolałe. Stykanie się skóry z odzieżą może powodować spory dyskomfort. W takich przypadkach z pomocą przychodzą wkładki laktacyjne. Warto zdecydować się na produkty dla kobiet w ciąży wykonane z delikatnego dla skóry materiału, które będą minimalizować otarcia.

Wkładki laktacyjne jednorazowe

Wkładki laktacyjne jednorazowego użycia należy wyrzucić po wykorzystaniu – nie nadają się do prania. Składają się z materiału chroniącego biustonosz przed zmoczeniem. Są wygodne w noszeniu i nie trzeba przejmować się ich czyszczeniem. Zużyte wkładki wystarczy wyrzucić do kosza. Jednorazowe wkładki laktacyjne często wykonuje się ze sprasowanej bawełny. Wewnątrz akcesoriów może znajdować się żelowa wkładka. Tego typu produkty dobrze chronią przed wilgocią.

Wkładki laktacyjne jednorazowe różnią się grubością i chłonnością. Dostępne są warianty na dzień i na noc. Wkładki jednorazowe mają wyprofilowany kształt. Dzięki temu pozostają niewidoczne pod ubraniem. Warianty ultracienkie zapewniają największą dyskrecję i komfort noszenia. Można nosić je do każdego rodzaju ubrania – od koszulek po lekkie sukienki. Najlepsze produkty wykonane są z przewiewnych materiałów. Pozwalają skórze oddychać i minimalizują ryzyko powstania odparzeń.

Wkładki laktacyjne wielorazowe

Wielorazowe wkładki laktacyjne przeznaczone są do prania i wielokrotnego użytku. Okazują się przyjemniejsze w dotyku niż warianty jednorazowe. To również bardziej ekonomiczne rozwiązanie – kupuje się je tylko raz (kilka par wystarczy na cały czas laktacji). Akcesoria docenią także osoby, dla których ważna jest ekologia. Stosowanie takich produktów pozwala ograniczyć ilość produkowanych śmieci. Wkładki laktacyjne wielokrotnego użycia wykonuje się z naturalnych materiałów. Dobrze układają się w biustonoszu. Można korzystać z nich przez cały okres karmienia piersią.

Wielorazowe wkładki laktacyjne nie są przyklejane do biustonosza. W razie potrzeby można poprawić ich ułożenie podczas noszenia. Po użyciu zaleca się zamoczyć je w wodzie, aby wstępnie usunąć resztki mleka. Następnie wkładki można prać z innymi elementami wyprawki młodej mamy.

Wkładki laktacyjne jak używać?

Wkładki laktacyjne umieszcza się w biustonoszu. Warianty jednorazowo trzeba wymieniać po każdym karmieniu, dla zachowania maksymalnej higieny i komfortu. Częstotliwość zmiany wkładek trzeba dostosować do stopnia wycieku mleka. Akcesoria należy wkładać do bielizny tak, aby między nimi a biustonoszem nie zostało za dużo wolnej przestrzeni. Jeżeli wyposażone są w pasek mocujący, powinien przylegać on do stanika.

Zanim założy się wkładki na piersi, warto umyć ciało. Przed nałożeniem akcesoriów zaleca się też dokładnie umyć ręce. W przypadku dużego wycieku mleka wkładki najlepiej zakładać tuż po zakończonym karmieniu. Wielorazowe akcesoria należy umyć lub wyprać po każdym użyciu.

Marki powiązane z kategorią: Wkładki laktacyjne