Sterylizatory i wyparzacze do butelek

  (4)

Sterylizator do butelek pomaga w szybki sposób wysterylizować butelki i inne akcesoria dla niemowląt. Urządzenie dba o bezpieczeństwo najmłodszych, zapobiegając kontaktowi z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Zobacz dostępne modele sterylizatorów i wyparzaczy. Uzupełnij niezbędnik młodego rodzica.

Sortuj według
  Sterylizacja

  Sterylizacja

  Sterylizator do butelek – co potrafi?

  Sterylizator parowy, znany też jako wyparzacz do butelek, służy do dezynfekcji butelek, smoczków, laktatorów i innych dziecięcych akcesoriów parą wodną. Zwalcza patogeny rozwijające się na zabrudzonych przedmiotach, z których korzystają najmłodsi. Zachowuje przy tym higieniczną czystość i sterylne warunki we wnętrzu swojej komory na kilka godzin.

  W sterylizatorach często można wyparzać butelki dla dzieci o niestandardowej budowie, a także sztućce, talerzyki i miseczki. W urządzeniu zmieści się nawet kilka akcesoriów jednocześnie. Szybkość sterylizacji parą wodną zależy od mocy urządzenia – im większa moc, tym szybsze wyparzanie naczyń i smoczków. Co ciekawe, metoda sterylizacji parowej stosowana jest w szpitalach.

  Poza sterylizatorami parowymi dostępne są także sterylizatory mikrofalowe. Umożliwiają one sterylizowanie butelek w kuchence mikrofalowej. Mają mniejsze rozmiary niż modele parowe, lecz mieszczą mniej akcesoriów niż one.

  Wyparzacze poza sterylizowaniem naczyń mogą też podgrzewać mleko modyfikowane. Takie urządzenia to sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym. Sprzęt obsługuje naczynia plastikowe i szklane. Może też dezynfekować smoczki. Łatwo uda się dostosować temperaturę do określonego zadania – ustawić wyższą do sterylizacji i niższą do podgrzania posiłku dla dziecka. Urządzenie typu 2w1 oszczędza miejsce w kuchni.

  Dlaczego warto zakupić sterylizator do butelek?

  Butelki, smoczki i inne akcesoria dla dzieci mogą być wyparzane poprzez gotowanie albo zalewanie wrzątkiem. Takie metody nie zapewniają jednak wyjątkowo sterylnych warunków do przechowywania przedmiotów. Sterylizator do butelek i smoczków daje możliwość szybkiego wyparzania dziecięcych akcesoriów, aby były bezpieczne w użyciu. Jest bardzo prosty w użyciu i zapewnia całkowite zabezpieczenie wyparzonych przedmiotów, także podczas ich przechowywania. Urządzenie całkowicie hamuje rozwój bakterii.

  Używając sterylizatora do butelek, zachodzi mniejsze ryzyko poparzenia się podczas wyparzania akcesoriów dla dzieci niż przy zalewaniu naczyń wrzątkiem czy gotowaniu ich w garnku. Opieka nad niemowlęciem staje się więc znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza. Co więcej, praktyczne urządzenie zapewnia mniejsze zużycie wody i prądu niż w trakcie standardowego wygotowywania.

  Kto powinien kupić sterylizator do butelek?

  Butelki należy sterylizować do momentu, aż dziecko skończy 6 miesiąc życia. Lekarze zalecają więc zakup sterylizatora wszystkim rodzicom, którzy będą karmić niemowlę butelką albo podawać mu smoczek. Z urządzenia powinno się korzystać do momentu ukończenia przez dziecko 6 miesiąca. Jeśli jednak maluch jest podatny na infekcje, zatrucia, pleśniawki i częste biegunki, wyparzanie butelek i innych akcesoriów trzeba przeprowadzać przez dłuższy czas. 

  Sterylizator do butelek przyda się każdemu rodzicowi, który:

  • Chce utrzymać higienę smoczków;
  • Korzysta z laktatora i szuka sposobu na jego łatwiejsze sterylizowanie;
  • Podaje dziecku pokarm butelką;
  • Docenia oszczędność czasu i nie chce wyparzać butelek w garnku;
  • Ma dziecko o szczególnie wrażliwym układzie pokarmowym.

  Kupując wyparzacz, warto upewnić się, że jego wielkość odpowiada rozmiarowi używanych butelek. Szukając odpowiednio modelu dla siebie, zwróć uwagę na dodatkowe funkcje takie jak automatyczna sterylizacja, jeśli zawartość nie zostanie wyjęta przez 6 godzin, sygnał dźwiękowy informujący o skończonym wyparzaniu, wyświetlacz pokazujący poziom wody w urządzeniu czy możliwość podgrzewania mleka. Warto wybierać modele, do których dołączono szczypce do wyjmowania gorących naczyń.

  Jak zadbać o czystość sterylizatorów? Warianty parowe wystarczy przetrzeć wilgotną gąbką i wytrzeć do sucha. Modele mikrofalowe należy umyć wodą z płynem do naczyń. Jeśli zawartość butelek czy innych naczyń dostanie się do sterylizatora trzeba go od razu umyć, zanim rozpocznie się wyparzanie.

  Marki powiązane z kategorią: Sterylizacja