Żele pod prysznic

  (376)

Żel pod prysznic to podstawowy środek codziennej higieny. W przeciwieństwie do płynu do kąpieli aplikuje się go bezpośrednio na skórę. Żele pod prysznic łatwo rozprowadza się na skórze, tworząc umiarkowaną ilość piany. Możesz szybko spłukać go wodą.

Sortuj według
Żele pod prysznic

Żele pod prysznic

Żele pod prysznic – odświeżenie i moc zapachów

Żele pod prysznic posiadają różne zapachy i właściwości, a zawarte w nich składniki nadają im konkretne zastosowane. Wiele osób chętnie zmienia żel pod prysznic na inny po skończeniu wcześniejszego opakowania. Szczególnie ochoczo eksperymentuje się z zapachem produktów. Latem przychodzi chęć na orzeźwiające cytrusy i aromaty ziołowe. Z kolei zimą wybór częściej pada na rozgrzewające, otulające kompozycje, na przykład kremowe, czekoladowe albo oliwkowe.

Składniki żelu pod prysznic

Żeby zapobiec potencjalnym podrażnieniom skóry, lepiej postaw na żel pod prysznic o naturalnym składzie. Zamiast silnych środków powierzchniowo czynnych, takich jak SLS, możesz wybrać żel pod prysznic z łagodniejszymi środkami myjącymi, między innymi Sodium Coco-Sulfate czy Decyl Glucoside. Żele pod prysznic mogą zawierać też inne składniki zapewniające efekt nawilżenia, wygładzenia i odżywienia skóry. Szczególnie popularne wśród nich to ekstrakty i oleje roślinne, a także witaminy.

Rodzaje żelów pod prysznic

W kwestii takiej jak żel pod prysznic wybór kosmetyków jest zróżnicowany. Ze względu na skład i właściwości formuł żele pod prysznic można podzielić na różne rodzaje, na przykład:

  • hipoalergiczne,
  • nawilżające,
  • energetyzujące,
  • aromaterapeutyczne
  • czy antybakteryjne.

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z żelami pod prysznic dla skóry wrażliwej. Druga kategoria żeli spełnia potrzeby skóry przesuszonej. Żele energetyzujące i aromaterapeutyczne wyróżniają się intensywnym zapachem. Z kolei żel pod prysznic antybakteryjny ułatwia oczyszczanie skóry skłonnej do łojotoku.

Żel pod prysznic – jak wybrać najlepszy?

Wybór konkretnego żelu pod prysznic warto przeprowadzić pod kątem własnych potrzeb. Nie istnieje jeden konkretny żel pod prysznic, który spełni wymagania każdej skóry. Z tego powodu warto kierować się właściwościami kosmetyku, na przykład nawilżającymi lub detoksykującymi. Dla jednych priorytet stanowi intensywny, pobudzający zapach żelu pod prysznic, a inni – wręcz przeciwnie – potrzebują żel pod prysznic o bezzapachowej, nieuczulającej formule. 

Żel pod prysznic dla skóry suchej i wrażliwej

Osoby posiadające skórę skłonną do przesuszania i podrażnień powinny zwrócić większą uwagę na wybór żelu pod prysznic o odpowiednich właściwościach. W tym przypadku żele pod prysznic powinny posiadać zarówno prosty i delikatny skład, jak i składniki nawilżające. Ze względu na to w ich formule  znaleźć można między innymi masło shea, olej konopny, oliwę z oliwek czy inny emolient. Składniki te nie tylko nawilżają, ale również zmiękczają naskórek, wzmacniając barierę hydro-lipidową skóry. 

Cena żelu pod prysznic – czy drogie znaczy dobre?

Nie zawsze cena żelu pod prysznic idzie w parze z wysoką jakością kosmetyku.

  • W przypadku klasycznych żelów myjących do ciała można wybierać zatem tańsze żele pod prysznic.
  • Jednak lecznicze żele pod prysznic dla skóry problematycznej mogą posiadać wyraźnie wyższą cenę i wynika ona z bardziej skomplikowanej formuły, w której tańsze, drażniące substancje zastąpiono delikatniejszymi składnikami.
  • Często specjalne żele pod prysznic zawierają dodatkowe składniki niespotykane w standardowych kosmetykach, na przykład łagodzące lub przeciwzapalne.

Żel pod prysznic damski

Panie szczególnie lubią wybierać żele pod prysznic, eksperymentując z różnymi produktami i formułami. Standardowy żel pod prysznic damski można zastąpić innymi, podobnymi kosmetykami. Dobry przykład stanowią olejki pod prysznic. Posiadają intensywnie nawilżające właściwości i dają uczucie przyjemnie miękkiej i gładkiej skóry. Żel pod prysznic damski na ogół ma delikatniejszą formułę od żelu dedykowanego mężczyznom. W skuteczniejszym usuwaniu zanieczyszczeń podczas prysznica paniom może zatem pomóc odpowiednia myjka do kąpieli.

Marki powiązane z kategorią: Żele pod prysznic