Kremy nawilżające

  (417)

Kremy nawilżające to najpopularniejsze kosmetyki. Nieważne, jaki masz rodzaj cery, krem nawilżający do twarzy powinien znaleźć się w Twojej codziennej pielęgnacji. Wybieraj kosmetyki nawilżające do twarzy o składzie dobrym dla Twojej skóry.

Sortuj według
Kremy nawilżające

Kremy nawilżające

Jak działa krem nawilżający?

 • Przywraca skórze naturalny poziom nawilżenia – kremy nawilżające zapewniają skórze właściwe nawilżenie, poprawiając jej gęstość, strukturę oraz odporność na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
 • Wzmacnia barierę hydro-lipidową skóry – krem nawilżający zawiera substancje aktywne, które wchodzą w skład naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Uszczelniają one płaszcz hydro-lipidowy skóry, zapobiegając utracie wody, infekcjom oraz podrażnieniom.
 • Tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną – w kosmetyku znajdują się również składniki pokrywające skórę warstwą okluzyjną. Taki kompres na cerze zapobiega odwadnianiu skóry i działa ochronnie.
 • Zwiększa zdolność warstwy rogowej skóry do wiązania wody – krem nawilżający zawiera białka naturalnie występujące w skórze, które mają właściwości zatrzymujące wodę. W rezultacie zwiększają one objętość skóry, poprawiając owal twarzy i wygładzając zmarszczki.

Jaki jest dobry krem nawilżający do twarzy?

Wybierając krem nawilżający do twarzy, warto postawić na kosmetyk wysokiej jakości. Najlepszy wybór stanowi produkt o prostym składzie, bez zbędnych dodatków w postaci alkoholu oraz substancji zapachowych. Z tego powodu opłaca się szukać hipoalergicznych kremów nawilżających. Bardzo ważne, aby dopasować krem nawilżający do swojej cery.

Co powinien zawierać dobry krem nawilżający?

Istnieją dwa rodzaje składników, które sprzyjają właściwościom nawilżającym w kremach do twarzy. Pierwszą grupę stanowią substancje hydrofilowe, czyli wiążące wodę w skórze:

 • mocznik,
 • kwas mlekowy,
 • kwas hialuronowy,
 • gliceryna,
 • kolagen,
 • witamina E.

W nawilżaniu skóry za pomocą kremu ważne są również składniki hydrofobowe, czyli zapobiegające utracie wody poprzez skórę:

 • ceramidy,
 • oleje roślinne, na przykład rycynowy lub ze słodkich migdałów,
 • wosk pszczeli,
 • cholesterol.

Jak wybrać krem nawilżający?

Chociaż każda cera wymaga codziennego nawilżania, kosmetyki nawilżające do twarzy należy dopasować do posiadanego rodzaju skóry. Podczas gdy krem nawilżający do cery suchej powinien zawierać więcej składników hydrofobowych, najlepszy krem nawilżający do tłustej skóry to taki, który ma lekką formułę. Codzienne stosowane kremy nawilżające mogą mieć również inne właściwości, które są potrzebne skórze. Dla skóry trądzikowej warto wybrać krem nawilżający ze składnikami przeciwbakteryjnymi, a dla cery wrażliwej krem nawilżający z substancjami przeciwzapalnymi.

Kiedy używać kremu nawilżającego?

Kremy nawilżające to kosmetyki nawilżające do twarzy, których należy używać na co dzień. Dotyczy to każdego rodzaju skóry, także tłustej. Wbrew pozorom regularnie stosowany krem nawilżający zmniejsza nadprodukcję sebum poprzez cerę. Najlepiej stosować kremy nawilżające 2 razy dziennie: rano i wieczorem. Krem nawilżający na noc wspomoże regenerację Twojej skóry.

Jak używać kremu nawilżającego?

Krem nawilżający do twarzy aplikuj zawsze na czystą skórę, czyli bezpośrednio po dokładnym oczyszczeniu cery. Przed jego zastosowaniem możesz użyć toniku lub hydrolatu wyrównującego pH skóry, a także serum. Kremy nawilżające najlepiej dozować stopniowo, delikatnie wmasowując lub wklepując je w skórę. Rozprowadź krem nawilżający także na skórze szyi i dekoltu.

Jaki lekki krem nawilżający?

W przypadku cery trądzikowej i skłonnej do przetłuszczania się wybierz krem nietłusty i niekomedogenny. Dla tego rodzaju skóry najlepsze kremy nawilżające to te w formie emulsji, czyli o lżejszej konsystencji. Unikaj składników, które mogą przyczyniać się do powstawania zaskórników, takich jak parafina, silikony, etanol i oleje roślinne.

Jaki krem nawilżający do cery suchej?

W przypadku cery suchej oprócz składników nawilżających krem do twarzy powinien zawierać także substancje natłuszczające skórę. Kremy nawilżające ze składnikami takimi jak oleje i masła roślinne, wazelina, parafina oraz woski tworzą na powierzchni cery warstwę okluzyjną zapobiegającą utracie wody. Skóra sucha często jest wrażliwa, dlatego dedykowany jej krem nawilżający może zawierać składniki o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym. To między innymi alantoina, panthenol oraz wąkrota azjatycka.

Marki powiązane z kategorią: Kremy nawilżające