Peelingi i scruby do ciała

  (102)

Peeling do ciała stosowany 1-2 razy w tygodniu do świetny sposób na gładką, jędrną skórę. W zależności od jej rodzaju, możesz sięgnąć po kosmetyk o intensywnym działaniu (np. scrub do ciała) albo mniej inwazyjny (np. enzymatyczny peeling do ciała).

Sortuj według
Peelingi do ciała

Peelingi do ciała

Rodzaje peelingów do ciała

Peelingi do ciała możemy podzielić ze względu na sposób działania oraz przeznaczenie do konkretnego rodzaju skóry. Warto w tym miejscu wymienić:

  • enzymatyczny peeling do ciała – delikatnie złuszcza naskórek za pomocą enzymów (np. papainy),
  • chemiczny peeling do ciała – kosmetyki do użytku domowego zawierają kwasy w bezpiecznym stężeniu (np. salicylowy, glikolowy),
  • drobnoziarnisty peeling do ciała – usuwają martwe komórki za pomocą małych drobinek ściernych,
  • gruboziarnisty peeling do ciała – działa intensywniej niż drobnoziarnisty.

H3: Peeling gruboziarnisty do ciała

Peeling gruboziarnisty do ciała mechanicznie usuwa zrogowaciały naskórek. Charakteryzuje się dużymi drobinami ściernymi (np. kawałki orzechów, pestek, sól, cukier trzcinowy). Cukrowy peeling do ciała działa łagodniej niż ten z nierozpuszczalnymi drobinami.

Peeling do ciała – dopasuj kosmetyk do potrzeb swojej skóry

Peelingi do ciała to szeroka gama kosmetyków, więc na pewno dobierzesz coś odpowiedniego do swojej skóry. Peeling gruboziarnisty do ciała z cząstkami orzechów lub pestek sprawdzi się do skóry normalnej, ale i tak lepiej unikać stosowania go na wrażliwe części ciała (brzuch, piersi czy dekolt). Do skóry delikatnej wybierz łagodny peeling do ciała z enzymami.

Czym jest scrub i czym różni się od peelingu do ciała?

Scrub do ciała to najczęściej kosmetyk o najmocniejszych właściwościach ściernych (przypomina gruboziarnisty peeling do ciała). Jednak na rynku znajdziesz też delikatne scruby o małych drobinkach, które nadają się do wrażliwej skóry. Najlepiej nie sugerować się, czy na etykiecie widnieje nazwa „scrub” czy „peeling do ciała”, ale zapoznać się ze składem i opisem działania produktu.

Jak stosować scrub do ciała?

Scrub do ciała, podobnie jak inne peelingi do ciała, należy stosować nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Trzeba wziąć też pod uwagę kilka zasad wymienionych poniżej.

  • Enzymatyczny peeling do ciała stosuje się na suchą, czystą skórę, a następnie zmywa letnią wodą.
  • Jeśli masz skórę suchą, w czasie kąpieli najpierw wykorzystaj delikatny peeling do ciała, a potem coś natłuszczającego, np. olejki pod prysznic.
  • Peeling do ciała przygotowuje skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne, więc po wytarciu się wklep odżywczy lub nawilżający balsam do ciała.

Marki powiązane z kategorią: Peelingi do ciała