Opalanie

  (480)

Kosmetyki do opalania powinny być nieodłącznym elementem pielęgnacji podczas lata. Dobre produkty skutecznie chronią skórę przed negatywnym wpływem słońca, a tym samym dbają o młody wygląd i zdrowie.


Sortuj według
Opalanie

Opalanie

Kosmetyki do opalania – kremy, balsamy, olejki, emulsje

Kosmetyki do opalania chronią skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Jest to bardzo ważne nie tylko dla utrzymania młodego wyglądu, ale również profilaktyki problemów zdrowotnych. Kosmetyki do opalania zawierają filtry mineralne i/lub chemiczne oraz inne substancje, które blokują dostęp promieniowania do skóry. 

Krem do opalania

Kremy do opalania mają zazwyczaj gęstą konsystencję i często zawierają składniki o właściwościach nawilżających, regenerujących oraz odżywiających. Do cery suchej dobrze sprawdzi się nawilżający krem do opalania, a przy cerze tłustej, lepszym wyborem może okazać się krem o delikatnych właściwościach matujących. 

Olejek do opalania

Olejki do opalania często zawierają oleje roślinne o bardzo korzystnych właściwościach dla skóry. Ich oleista konsystencja dla niektórych osób jest jednak wadą, ponieważ mogą brudzić ubrania i powodować nadmierne świecenie się skóry. Dobrze sprawdzą się jednak nad basenem lub na plaży. 

Balsam do opalania

Balsamy do opalania mają nieco lżejszą konsystencję niż kremy i szybciej się wchłaniają. Dużą popularnością cieszą się balsamy brązujące, które chronią skórę przed podrażnieniami słonecznymi, ale jednocześnie pozwalają nabrać delikatnej opalenizny. 

Spray do opalania

Podczas opalania niezbędna jest reaplikacja SPF co 2-3 godziny. Jak chronić twarz przed słońcem po nałożeniu makijażu? Świetnie sprawdzają się spraye do opalania. Nie trzeba ich wsmarowywać w skórę, dzięki czemu makijaż pozostanie nienaruszony, a ochrona przeciwsłoneczna wciąż będzie zapewniona.

Emulsja do opalania

Emulsja do opalania to idealny wybór do pielęgnacji twarzy. Sprawdzi się nawet pod makijaż, ponieważ szybko się wchłania i dobrze współgra z większością kosmetyków. Można ją stosować w przypadku cery tłustej i mieszanej. 

Mleczko do opalania

Mleczko do opalania szybko się wchłania, nie pozostawia na skórze tłustej warstwy, dzięki czemu jest komfortowe w użyciu. Bardzo dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej. 

Co najlepiej stosować do opalania?

Kosmetyki do opalania należy dobrać indywidualnie do swoich preferencji oraz rodzaju skóry. Ze względu na konieczność ich codziennego stosować i częstej reaplikacji, warto wybierać produkty, które są przyjemne w użyciu i przystępne finansowo. Kobiety ciężarne, nawet jeśli stosują kremy z filtrem i kosmetyki po opalaniu, powinny skonsultować opalanie w ciąży z lekarzem.

Jakie kosmetyki do opalania Dr. Max wybrać?

Krem do opalania Suncare Dr.Max Sun Cream SPF 50+ zapewnia wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej. W jego składzie występuje pantenol i witamina E o właściwościach łagodzących podrażnienia. Dodatkowo zawiera wyciąg z alg, który utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i chroni przed nadmierną utratą wody. 

Marki powiązane z kategorią: Opalanie