Krople do oczu

  (104)

Krople do oczu pomagają zadbać o zdrowie narządu wzroku i komfort widzenia. Warto sięgać po nie w stanach przemęczenia i przy suchości oka. Preparaty działają kojąco i nawilżająco. Zadbaj o swój wzrok i sprawdź ofertę kropli do oczu w naszej drogerii internetowej!

Sortuj według
Krople do oczu

Krople do oczu

Kiedy krople do oczu stają się niezbędne?

Nadmiernie wysuszone oczy mogą dokuczać każdemu, kto w pracy i wolnym czasie nadmiernie eksploatuje wzrok. Wspomniana dolegliwość dotyczy przede wszystkim osób spędzających dużo czasu przed komputerem. Niebieskie światło ekranu męczy oczy i może przyczyniać się do ich wysuszenia. Jeżeli spędzasz  sporo czasu przy komputerze, zastosuj krople nawilżające do oczu.

Na narząd wzroku negatywnie działa też zbyt suche powietrze. Wspomniany czynnik wpływa niekorzystnie na film łzowy chroniący oczy. Jeżeli długotrwale przebywasz w takich warunkach, również warto regularnie stosować krople do oczu. Po preparat warto sięgnąć także  wtedy, gdy odwiedzasz miejsca pełne dymu papierosowego,  zwiększającego parowanie filmu łzowego.

Krople do oczu mogą przydać się także w przypadku:

  • wielogodzinnego prowadzenia samochodu,
  • niedostatecznej ilości snu,
  • zespołu suchego oka,
  • zapalenia spojówek,
  • okresu po zabiegu okulistycznym,
  • alergicznego stanu zapalnego oczu.

Krople do oczu a zespół suchego oka

Zespół suchego oka wiąże się z wystąpieniem objawów takich jak dyskomfort, pieczenie oczu i pogorszone widzenie. Aby zapobiec tym nieprzyjemnym dolegliwościom, warto zastosować odpowiednie krople do oczu. Preparat zadziała jak naturalne łzy, wspierając prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku.

Leczenie zespołu suchego oka wymaga przywrócenia właściwego nawilżenia i odżywienia gałki ocznej. Wykorzystuje się w nim krople do oczu podawane bezpośrednio do oka lub do worka spojówkowego. Najczęściej w łagodzeniu dolegliwości wykorzystuje się preparaty nazywane sztucznymi łzami.

Jak działają wspomniane krople do oczu? Sztuczne łzy:

  • poprawiają stabilność filmu łzowego,
  • tworzą ochronną warstwę na powierzchni oka,
  • zapobiegają nadmiernemu wysychaniu oczu,
  • nawilżają, regenerują i odżywiają komórki nabłonka oka,
  • ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni oczu,
  • redukują dyskomfort przy noszeniu soczewek.

Odpowiedni dobór kropli do oczu

Na jakie kwestie warto zwracać uwagę, wybierając krople do oczu? Kryteriami, którymi należy się kierować, są:

  • częstotliwość stosowania – jeżeli sporadycznie sięga się po preparat nawilżający do oczu, najlepiej zdecydować się na produkty pakowane w jednodawkowe pojemniki. Krople do oczu zostaną zużyte w całości i nie zdążą się przeterminować. Omawiany rodzaj preparatów sprawdza się też u osób o wrażliwych oczach, gdyż zwykle nie zawiera konserwantów. Jeśli natomiast często korzystasz  z kropli, warto wybrać większe opakowanie starczające nawet na 2-6 miesięcy,
  • prowadzenie pojazdów – dla kierowców nie nadają się krople o gęstej strukturze. Takie preparaty mogą tymczasowo zaburzać proces widzenia,
  • noszenie soczewek kontaktowych nawilżające krople do oczu powinny być bezpieczne dla szkieł kontaktowych. Warto wiedzieć, że niektóre konserwanty wpływają niekorzystnie na strukturę soczewek miękkich. Przed zastosowaniem konkretnego produktu trzeba zatem upewnić się, że można używać go z określonymi szkłami kontaktowymi,
  • skłonność do alergii – alergicy powinni wybierać nawilżające krople do oczu z prostym składem bez konserwantów,
  • stosowanie leków podawanych do oka – krople do oczu nawilżające mogą ograniczać wchłanianie się leczniczych substancji.

Soczewki kontaktowe a nawilżające krople do oczu

Nosząc soczewki kontaktowe, zaleca się stosować nawilżające krople do oczu bez konserwantów. Miękkie szkła mogą wchłaniać szkodliwe, drażniące składniki preparatów. Substancje osadzające się miejscowo w wysokich stężeniach nierzadko prowadzą do uszkodzenia rogówki.

W przypadku soczewek kontaktowych najlepiej sprawdzają się nawilżające krople do oczu z kwasem hialuronowym bez konserwantów i fosforanów. Tego typu produkty skutecznie będą przeciwdziałać suchości oka i stabilizować film łzowy mimo obecności szkła kontaktowego na gałce ocznej. Nawilżające krople do oczu mogą być aplikowane na soczewkę albo dopiero po jej zdjęciu – warto sprawdzić zalecenia producentów. W higienicznym niezbędniku użytkownika szkieł powinien znaleźć się także odpowiednio dobrany płyn do soczewek.

Marki powiązane z kategorią: Krople do oczu