Pianki, kremy, żele do golenia

  (37)

Chcesz uniknąć zacięć i podrażnień z powodu golenia twarzy? Oprócz właściwej maszynki wybierz również odpowiedni kosmetyk nadający ostrzu niezbędny poślizg. Najpopularniejsza jest pianka do golenia. W ofercie Dr. Max Drogeria znajdziesz także żel do golenia i krem do golenia o nieco innych właściwościach.

Sortuj według
Pianki i żele do golenia

Pianki i żele do golenia

Golenie męskiego zarostu – jak zadbać o to, aby było bezbolesne, łatwe i silnie nie podrażniało skóry

Efekt równomiernie gładkiej i miękkiej skóry bez niedoskonałości to zasługa czterech podstawowych produktów do golenia dla mężczyzn:

 

 Jeśli zależy Ci na szybkim i bezbolesnym goleniu twarzy bez podrażnień, koniecznie wybierz maszynkę o większej liczbie ostrzy, która zawiera pasek nawilżający. Osoby o wrażliwej skórze oprócz wody po goleniu powinny stosować również balsamy po goleniu. Te kosmetyki intensywnie nawilżają skórę i łagodzą podrażnienia spowodowane goleniem. Dzięki temu zapobiegają czerwonym śladom i wypryskom na twarzy.

Jak zapobiec zacięciom podczas golenia?

Nawet najlepsza maszynka do golenia może doprowadzić do bolesnego zacięcia na twarzy, jeśli nie zadbasz o niezbędny poślizg jej ostrzy. Gdy już dojdzie do zacięcia, nie pomoże ani woda, ani balsam po goleniu – skóra będzie musiała się zagoić. Z tego powodu kluczową rolę w goleniu twarzy odgrywają żele, kremy oraz pianki do golenia, które minimalizują ryzyko zacięć i podrażnień skóry. Dzięki nim ostrze może sunąć gładko po skórze, ścinając włoski, ale nie naruszając naskórka. Dodatkowo kosmetyki te mają także inne właściwości ułatwiające golenie, na przykład zmiękczają włoski.

Pianka do golenia – zalety i właściwości

Pianki do golenia to jedne z najchętniej wybieranych produktów do usuwania owłosienia. Fakt ten wynika przede wszystkim z szybkiej i łatwej aplikacji kosmetyku. Pianka do golenia jest skompresowana, a przez to lekka i wydajna. Ze względu na intensywne napowietrzenie pianki do golenia mają dużą objętość. Można szybko rozprowadzić je na powierzchni twarzy i natychmiast przystąpić do pracy maszynką. W ofercie naszej drogerii internetowej znajdziesz różnorodne pianki do golenia o wielu dodatkowych właściwościach, na przykład:

  • wzmacniające skórę,
  • nawilżające,
  • ujędrniające,
  • łagodzące
  • czy zmiękczające zarost.

Kremy do golenia – zalety i właściwości

Klasyczny krem do golenia to kosmetyk, który od pokoleń jest wykorzystywany przez mężczyzn do usuwania niechcianego owłosienia. Wielu panów docenia zarówno jakość, jak i wydajność gwarantowane przez krem do golenia, który stanowi wyjątkowo ekonomiczny produkt. Można nanieść jego niewielką ilość na wilgotną skórę, a następnie rozmasować, uzyskując znacznie więcej miękkiej, aksamitnej piany. W przypadku dłuższego zarostu krem do golenia najlepiej aplikować specjalnym pędzlem barberskim. Jego długie włosie pozwala na regularne pokrycie skóry i włosków, co zwiększa precyzję golenia i zapobiega ewentualnym podrażnieniom.

Żele do golenia – zalety i właściwości

Żel do golenia ma podobne właściwości co krem do golenia. Odróżnia się jednak od niego nieco lżejszą formułą, która ułatwia aplikację kosmetyku rękoma. Tak samo jak krem do golenia żel do golenia cechuje duża wydajność. Warto mieć na uwadze, że to kosmetyk wymagający rozsmarowania w celu uzyskania właściwości pieniących. Z wymienionych trzech produktów z reguły to żel do golenia daje największy poślizg ostrza na skórze, dlatego wybierają go panowie o delikatnej skórze twarzy. W Dr. Max Drogeria dostępne są żele do golenia zmiękczające włoski, chłodzące skórę i nawilżające.

Co wybrać – pianka, żel czy krem do golenia?

Jedni mężczyźni wybierają pianki do golenia, inni preferują natomiast kremy albo żele. Dla panów, którzy golą się codziennie i zależy im na szybkim usuwaniu zarostu, polecamy w szczególności pianki do golenia. Panowie sporadycznie golący nieco dłuższy zarost powinni natomiast rozważyć krem do golenia albo żel do golenia. Względem pianki do golenia produkty te mają większą przyczepność, choć wymagają trochę dłuższej aplikacji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie wyboru produktu do golenia twarzy?

Panowie golący twarz każdego dnia z pewnością docenią czas zaoszczędzony na każdorazowym wypłukiwaniu maszynki po jej przeciągnięciu na skórze pokrytej zarostem. Jeśli obawiasz się, że gęsta pianka do golenia lub krem do golenia może zapychać Twoją maszynkę, sięgnij po kosmetyk do golenia o lżejszej formule. Na ogół w tej roli dobrze sprawdza się żel do golenia.

Jak prawidłowo stosować krem, żel lub piankę do golenia?

W wykorzystaniu maksymalnego potencjału wybranego przez Ciebie kosmetyku do golenia duże znaczenie ma jego odpowiednie stosowanie. Niezależnie od tego, czy wybrałeś piankę, żel lub krem do golenia, przestrzegaj poniższych, uniwersalnych zasad:

  1. Produkt aplikuj zawsze na czystą, zwilżoną skórę.
  2. Dokładnie rozprowadź formułę na obszarze, na którym będziesz stosować maszynkę do golenia.
  3. Po goleniu obficie spłucz kosmetyk z twarzy i osusz ją czystym ręcznikiem.
  4. Zastosuj odpowiednie kosmetyki po goleniu, na przykład wodę i balsam.

Marki powiązane z kategorią: Pianki i żele do golenia