Wody toaletowe EdT

  (242)

Woda toaletowa charakteryzuje się świeżą i lekką wonią. Doskonale sprawdza się na ważne uroczystości i oficjalne wyjścia. Dominują w niej nuty cytrusowe i kwiatowe, dlatego poleca się ją szczególnie w miesiącach wiosenno-letnich.

Sortuj według
Wody toaletowe

Wody toaletowe

Woda toaletowa – czym się charakteryzuje?

Woda toaletowa wyróżnia się orzeźwiającym zapachem. Nie jest tak trwała jak perfumy. Utrzymuje się na skórze maksymalnie kilka godzin. Zawiera od 5 do 10% olejków zapachowych. Nazwa EDT wywodzi się z języka francuskiego. Eau de toilette cechuje się delikatnością. Nie przytłacza. Zapewnia subtelne odświeżenie. Sprzedaje się ją zazwyczaj w niewielkich flakonikach liczących od 30 do 100 m.

Wody toaletowe znajdują się w ofercie większości marek zajmujących się produkcją kosmetyków. Ze względu na stosunkowo niskie stężenie substancji zapachowych odznaczają się przystępną ceną i nie stanowią dominującego elementu stylizacji. Rozpyla się je przed pracą, wyjściem do szkoły. EDT stosuje się również na specjalne okazje, m.in. uroczystości rodzinne, jubileusze, przyjęcia koktajlowe.

Woda toaletowa – dla kogo?

Woda toaletowa cieszy się dużą popularnością. Sięgają po nią osoby ceniące wysiłek fizyczny. Niskie stężenie substancji zapachowych sprawia, że kosmetyk wybierają kobiety i mężczyźni chcący czuć się świeżo podczas treningów na powietrzu. Woda toaletowa jest również kupowana przez ludzi aktywnych zawodowo, którzy nie lubią intensywnych i przytłaczających zapachów. Dodatkowo woda toaletowa cieszy się uznaniem wśród osób odpoczywających na wakacjach, gdyż nie ma nadmiernie intensywnej woni.

H2: Popularne nuty zapachowe wód toaletowych
Wody toaletowe cechują się różnorodnością zapachów. Dominują w nich słodkie i orzeźwiające aromaty. Do popularnych woni zaliczają się:

  • Nuty kwiatowe – pozyskuje się w procesie ekstrakcji rozpuszczalnikowej lub destylacji. Do produkcji EDT używa się m.in. lawendy, róży, pomarańczy, fiołków, konwalii, róż, frezji, jaśminu, gardenii. Aromaty wyróżniają się łagodnością, dlatego stosuje się je również jako uzupełnienie ciężkich i wyrazistych kompozycji zapachowych. Kwiatowa woda toaletowa damska to częsty wybór pań chcących czuć się pięknie i kobieco;
  • Nuty cytrusowe – działają orzeźwiająco i energetycznie. Otrzymuje się je najczęściej metodą tłoczenia na zimno. Bywa, że pozyskuje się je również w procesie ekstrakcji lotnymi rozpuszczalnikami lub za pomocą destylacji. Do wyrobu EDT stosuje się cytryny, pomarańcze, pomelo, grejpfruta, bergamotkę, trawę cytrynową. Cytrusowa woda toaletowa męska lub damska świetnie sprawdza się do rozpylania na co dzień;
  • Nuty drzewne – najczęściej stanowią uzupełnienie kompozycji zapachowych EDT. Aromaty otrzymuje się z m.in. z eukaliptusa, cedru, sandałowca, palisandru, cyprysu, figowca, kadzidłowca, klonu, sosny, świerku, topoli. Aromaty cechują się wysoką intensywnością, dlatego dodaje się je do męskich zapachów, ale nie tylko tam można je znaleźć. Woda toaletowa unisex również cieszy się popularnością;
  • Nuty szyprowe – dla osób ambitnych i odważnych poleca się szyprowe wody toaletowe inspirowane roślinami pochodzącymi z Cypru (fr. Chypre – cypr). Ich podstawę stanowi mech dębowy. W nutach głowy EDT wyczuwa się bergamotkę, pomarańczę lub cytrynę, a w nutach serce dominują jaśmin, konwalia oraz róża.

Wody toaletowe z reguły stanowią połączenie 2 lub 3 nut zapachowych. Do chętnie wybieranych kompozycji należą aromaty: owocowo-cytrusowo, cytrusowo-drzewny, szyprowo-kwiatowy. Dobór odpowiedniego rozwiązania powinien być zgodny z Twoim gustem. W naszym asortymencie znajdują się zarówno klasyczne, jak i oryginalne zapachy EDT.

Marki powiązane z kategorią: Wody toaletowe