Prezerwatywy

  (90)

Prezerwatywy to jedna z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych dla zdrowia  form antykoncepcji. W ofercie Dr. Max Drogeria znajdują się prezerwatywy Durex oraz innych, zaufanych na rynku marek. Oferujemy zarówno klasyczne prezerwatywy, jak i produkty posiadające dodatkowe właściwości.

Sortuj według
Prezerwatywy

Prezerwatywy

Prezerwatywy – skuteczny, lecz nie niezawodny rodzaj antykoncepcji

Prezerwatywy męskie to najpopularniejszy rodzaj antykoncepcji mechanicznej. Ich atutem jest nie tylko ograniczenie do minimum ryzyka niechcianej ciąży, ale również ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Należy zatem stosować je na przykład wówczas, gdy  kontakty seksualne są nieregularne, a partnerzy zmieniają się. Chociaż prezerwatywy posiadają skuteczność równą 98%, warto mieć na uwadze, że maleje ona na skutek różnych czynników.

Kiedy maleje skuteczność prezerwatywy?

Istnieje kilka błędów, które można popełnić podczas stosowania prezerwatyw, a zmniejszają one jej ochronę przed ciążą i chorobami. Najczęstsze z nich to:

 • Zakładanie prezerwatywy dopiero podczas stosunku;
 • Zabrudzenie zewnętrznej strony prezerwatywy ejakulatem w trakcie zakładania;
 • Źle dobrany lubrykant, który uszkadza materiał prezerwatywy;
 • Otwieranie opakowania z prezerwatywą zębami;
 • Dobór zbyt małej lub zbyt dużej prezerwatywy, która może zsunąć się podczas stosunku;
 • Nieprawidłowe przechowywanie prezerwatywy, na przykład w portfelu lub miejscu wystawionym na działanie promieni słonecznych.

Zwróć na to uwagę przed użyciem prezerwatywy

Chcąc mieć pewność co do maksymalnej gwarantowanej skuteczności prezerwatyw, kupuj produkty z zaufanych miejsc, takich jak apteki i drogerie. Zapewniają one odpowiednie warunki przechowywania tych produktów. Dodatkowo zwróć uwagę na to, czy kupione przez Ciebie prezerwatywy nie są przeterminowane, a także czy nie posiadają widocznych uszkodzeń mechanicznych. Opakowanie musi być szczelne i otwarte dopiero bezpośrednio przed użyciem prezerwatywy.

Rodzaje prezerwatyw

Istnieją różne rodzaje prezerwatyw, które można dopasować do indywidualnych potrzeb oraz dodatkowych preferencji dotyczących stosunku.

Prezerwatywy nawilżane

Tego rodzaju prezerwatywy zawierają więcej lubrykantu, który zwiększa poślizg w trakcie stosunku. Zapobiega to podrażnieniom i gwarantuje, że zastosowany w prezerwatywach żel intymny  nie obniża ich skuteczności.

Prezerwatywy smakowe

Produkty popularnych marek, takie jak prezerwatywy Durex, Skyn czy Unimil występują nie tylko w wersjach klasycznych, ale również w wielu wariantach smakowych. Owocowy smak i zapach prezerwatywy urozmaicają stosunek oralny.

Prezerwatywy prążkowane

Dzięki specjalnym pogrubieniom i wypustkom prezerwatywy prążkowane mogą zapewniać dodatkowe wrażenia podczas stosunku, intensywniej stymulując strefy erogenne.

Ultracienkie lub grubsze prezerwatywy

Prezerwatywy Unimil oraz Durex są dostępne  zarówno w ultracienkich, jak i grubszych wariantach. Cienkie, maksymalnie dopasowane prezerwatywy to kusząca alternatywa dla osób, które pragną czuć się jak najbardziej naturalnie podczas stosunku. Z kolei grubsze prezerwatywy to dobry wybór dla  tych, którym zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie i ograniczeniu do minimum pęknięcia zabezpieczenia.

Prezerwatywy przedłużające stosunek

Zawierają od wewnątrz lubrykant ze środkiem miejscowo znieczulającym, nieco tłumiącym intensywne doznania w trakcie stosunku. Dzięki temu takie prezerwatywy mogą opóźniać wytrysk, dłużej utrzymując członka w fazie wzwodu. 

Prezerwatywy XL

Taki rozmiar oferują na przykład prezerwatywy Skyn oraz prezerwatywy Durex. Większy rozmiar dopasowany do dużego członka minimalizuje ryzyko pęknięcia prezerwatywy lub jej ześlizgnięcia się podczas stosunku.

Prezerwatywy lateksowe i bez lateksu – które wybrać?

Klasyczne prezerwatywy są wykonane z lateksu, który stanowi elastyczny i wytrzymały względem uszkodzeń mechanicznych materiał. Jeśli po założeniu lateksowej prezerwatywy doświadczasz dyskomfortu w postaci zaczerwienienia, świądu i pieczenia, lepiej wybierz prezerwatywy bez lateksu. Warto wówczas sięgnąć na przykład po prezerwatywy Skyn, które stanowią najpopularniejsze prezerwatywy bez lateksu. Ich materiał doskonale go imituje – jest cienki, elastyczny i przyjemny w dotyku, ale nie powoduje alergii. Prezerwatywy bez lateksu są równie skuteczne co lateksowe zabezpieczenie.

Prezerwatywy Durex, Skyn czy Unimil – charakterystyczne linie produktowe

W kwestii antykoncepcji mechanicznej warto stawiać na produkty zaufanych marek o ugruntowanej pozycji na rynku. W przypadku prezerwatyw męskich to przede wszystkim Durex, Skyn oraz Unimil. Każda z marek słynie ze swoich charakterystycznych linii produktowych.

Prezerwatywy Durex

 • Durex Classic,
 • Durex Extra Safe,
 • Durex Invisible,
 • Durex Intense.

Prezerwatywy Skyn

 • Skyn Original,
 • Skyn Intense Feel,
 • Skyn Elite,
 • Skyn Excitation.

Prezerwatywy Unimil

 • Unimil Natural,
 • Unimil B.Safe,
 • Unimil Easy-Fit,
 • Unimil Max Love.

Marki powiązane z kategorią: Prezerwatywy