Lubrykanty i żele intymne

  (32)

Lubrykant przydaje się podczas seksu waginalnego, analnego lub oralnego. Żel intymny zapewnia przyjemny poślizg zapobiegający otarciom i potęgujący doznania w trakcie stosunku. W naszej drogerii online znajdziesz wiele lubrykantów o różnych właściwościach, które możesz dopasować do swoich potrzeb. 

Sortuj według
Lubrykanty

Lubrykanty

Lubrykanty – czym są?

Lubrykanty są wyrobami medycznymi, nawilżającymi miejsca intymne. Ich główne zadanie to łagodzenie suchości pochwy, a także zapewnienie odpowiedniego nawilżenia odbytnicy, która naturalnie nie produkuje śluzu. Część z lubrykantów nadaje się także do seksu oralnego. Osoby stosujące prezerwatywy powinny dobierać odpowiednie lubrykanty tak, aby nie obniżać  skuteczności zabezpieczenia. Taką informację producent umieszcza na opakowaniu żelu intymnego. W ofercie Dr. Max Drogeria znajdują się także lubrykanty dla osób starających się o dziecko, które nie ograniczają ruchomości plemników. 

Rodzaje żeli intymnych 

Istnieje wiele rodzajów lubrykantów, odpowiadających różnym preferencjom osób aktywnych seksualnie. Zależnie od potrzeb żel intymny może być bezzapachowy i bezsmakowy lub wręcz odwrotnie – posiadać określoną woń i smak, na przykład owocowy. Podstawowy podział lubrykantów dotyczy jednak ich bazy.  Może być nią woda, silikon albo olej. Zależnie od wyboru konkretnego lubrykantu, żel nawilżający posiada różne przeznaczenie. 

Lubrykanty na bazie wody

Lubrykant wodny to najbardziej zalecany żel intymny do stosunku pochwowego, analnego i oralnego. Odpowiada on potrzebom osób uczulonych na silikon, a także jest bezpieczny do używania z prezerwatywami. Lubrykant na bazie wody posiada neutralne pH, co minimalizuje ryzyko infekcji intymnych. Jego nietłusta formuła szybko się wchłania, dlatego należy ponawiać aplikację lubrykantu podczas seksu. Lubrykanty wodne mogą mieć różne smaki i zapachy.

Lubrykanty silikonowe

Lubrykant silikonowy gwarantuje większy poślizg w trakcie penetracji i  dłużej utrzymuje się na skórze. Ze względu na swoją trwałość lubrykanty silikonowe są wybierane szczególnie chętnie do seksu analnego. Silikonowy żel intymny można stosować także w wodzie, na przykład pod prysznicem. Warto mieć jednak na uwadze, że lubrykanty silikonowe mogą uszkadzać prezerwatywy lub gadżety erotyczne z tego samego materiału. 

Lubrykanty na bazie olejów

Coraz rzadziej spotykany żel intymny na bazie oleju nie jest zalecany do kontaktu z błonami śluzowymi. Z tego powodu nie należy aplikować go do pochwy lub odbytnicy. Lubrykanty olejowe uszkadzają prezerwatywy, dlatego nie powinny korzystać z nich osoby, którym zależy na zabezpieczeniu przed niechcianą ciążą i chorobami. Olejowy żel intymny najlepiej sprawdzi się do relaksującego masażu, jako element gry wstępnej.

Jaki lubrykant warto kupić?

Wybierając lubrykant, warto sięgnąć po produkt znanej i zaufanej na rynku marki. Niska cena lubrykantu nie powinna zatem stanowić priorytetu. Najlepiej postawić na żel intymny na bazie wody, przetestowany dermatologicznie i bezpieczny do stosowania z wybraną formą antykoncepcji. W następnej kolejności warto dopasować lubrykant o określonych właściwościach do własnych preferencji. Osoby skłonne do alergii chętniej wybiorą bezzapachowy lubrykant na bazie wody, natomiast osoby poszukujące dodatkowych wrażeń bardziej zainteresuje lubrykant stymulujący.

W jaki sposób stosować żele intymne?

Żel intymny bezpieczny do kontaktu z błonami śluzowymi można aplikować w dowolny sposób na miejscach intymnych: członku, pochwie lub odbytnicy. Lubrykanty na bazie wody są także bezpieczne do spożycia, dlatego nadają się do seksu oralnego. Należy uważać, żeby lubrykant nie dostał się do oczu, ponieważ może powodować to podrażnienia i dyskomfort. Osoby stosujące antykoncepcję mechaniczną powinny stosować odpowiednio dobrane lubrykanty na zewnątrz prezerwatywy.

Żele o specjalnym przeznaczeniu

Jeśli interesuje Cię żel nawilżający, rozważ także lubrykant o dodatkowych właściwościach, które uczynią Twój seks jeszcze przyjemniejszym. Możesz również wyposażyć się w kilka żeli o specjalnym przeznaczeniu i stosować je w zależności od wybranych przez siebie okazji czy preferencji.

Lubrykanty stymulujące

Jeśli masz ochotę na dodatkowe doznania w trakcie stosunku, ciekawą propozycję może stanowić dla ciebie stymulujący żel intymny. Zwykle tego rodzaju lubrykanty wykorzystują składniki rozgrzewające i pobudzające, które powodują uczucie przyjemnego mrowienia. Dobry przykład stanowi pobudzający żel intymny z guaraną. 

Lubrykanty łagodzące

Przeciwieństwo lubrykantów stymulujących stanowią łagodzące żele intymne. Chętnie wybierany jest w szczególności żel nawilżający do pochwy, który zapobiega otarciom w trakcie stosunku. Tego rodzaju żel nawilżający intymny może posiadać dodatkowe właściwości chłodzące. Dzięki składnikom takim jak aloes i witamina E przyspiesza regenerację skóry.

Lubrykanty powiększające

Wielu panów interesują lubrykanty powiększające. Żele intymne zawierają składniki miejscowo stymulujące krążenie krwi, co prowadzi do wydłużenia i pogrubienia penisa.