Mugga

  (4)

Mugga to marka należąca do belgijskiej firmy Jaico RDP NV założonej w 1987 roku. Przedsiębiorstwo od początku działalności specjalizowało się w produkcji repelentów odstraszających owady. Produkty Mugga są poddawane wielokrotnym testom, aby zapewnić ich wysoką jakości i bezpieczeństwo.

Sortuj według

Kosmetyki Mugga — co zawierają?

Produkty Mugga zaliczają się do kategorii repelentów. Tego rodzaju preparaty zawierają składniki wykazujące właściwości odstraszające niektóre gatunki zwierząt, np. poprzez wydzielanie nieprzyjemnego dla nich zapachu lub upośledzanie ich układu oddechowego. W przypadku wyrobów Mugga za jego repelencyjne właściwości odpowiada DEET (dietylotoluamid) — organiczny związek chemiczny używany w przeszłości m.in. jako środek owadobójczy w rolnictwie. Uznaje się, że DEET wpływa na aktywność receptorów węchowych owadów i może zakłócać odbiór zapachów niezbędnych do wykrycia człowieka. Dzięki temu po aplikacji produktu Mugga ryzyko ukąszenia przez komary, kleszcze czy meszki drastycznie maleje.

Kosmetyki Mugga dla dzieci i dorosłych

Produkty Mugga występują w różnych wariantach. Największą popularnością cieszy się produkt Mugga Strong Spray DEET 50% wyróżniający się najwyższym stężeniem środka owadobójczego. Z uwagi na wysoką zawartość dietylotoluamidu jest odpowiedni wyłącznie dla osób dorosłych. Dla młodszych użytkowników producent przygotował Mugga Spray 9,5% DEET, który będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Kosmetyki Mugga — jakie owady odstraszają?

Środki na komary i kleszcze zawierające DEET odstraszają różnego rodzaju insekty, dlatego są tak chętnie wykorzystywane w wielu sytuacjach. Doskonale sprawdzają się dla osób spędzających dużo czasu w lasach i w okolicy zbiorników wodnych. Chętnie sięgają po nie np. wędkarze czy leśnicy. Preparaty marki Mugga mogą być wykorzystywane również przez rolników, ogrodników i żołnierzy. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest kompleksowa ochrona przed ukąszeniami owadów. Produkty Mugga z Dr. Max Drogeria oddziałują na wiele gatunków komarów tropikalnych i kleszcze, które są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie chorób takich jak kleszczowe zapalenie mózgu czy borelioza. Wpływają również na moskity, muchy tse-tse, meszki, pluskwiaki oraz wszy i pchły.