Bronzery

  (33)

Bronzer to określenie stosowane zarówno w odniesieniu do pudrów, jak i kremów brązujących. Bronzer do twarzy umożliwia poprawę konturu i doskonale imituje opaleniznę, a przy tym nie pozostawia smug i podkreśla koloryt skóry. 

Sortuj według
Bronzery

Bronzery

Rodzaje bronzerów

Bronzery do twarzy mogą przybierać różną formę. Różnią się konsystencją, odcieniem, a także sposobem ich aplikacji. Na rynku dostępny jest m.in.:

  • bronzer w sztyfcie,
  • bronzer w kremie,
  • bronzer w pudrze.

Który bronzer okaże się najlepszy?

Bronzer w sztyfcie

Bronzer w sztyfcie świetnie sprawdza się jako kosmetyk do modelowania twarzy. Jest bardzo precyzyjny i wygodny w użytkowaniu. Bronzer do twarzy w sztyfcie przyda Ci się, jeśli chcesz wykonać konturowanie na mokro.

Bronzer w kremie

Bronzer do twarzy w formie kremu to doskonały wybór, jeśli borykasz się z problemem suchej cery. Ten kosmetyk docenią także fanki naturalnego wyglądu skóry. Bronzer w kremie pozwoli Ci osiągnąć efekt wet skin, a także podkreśli Twoje kości policzkowe.

Bronzer w pudrze

Bronzer w pudrze jest bardzo wydajny i praktyczny. Powinien znajdować się w Twojej torebce obok pudru. Z pewnością nie zastąpi go sam podkład. Bronzer w pudrze należy nakładać na twarz dużym, ukośnie ściętym pędzlem. Bronzer do twarzy w formie pudru nadaje cerze delikatnej, bardzo naturalnej opalenizny.

Jaki jest dobry bronzer do twarzy?

Dobry bronzer do twarzy powinien być mocno napigmentowany, aby skutecznie poprawić koloryt twarzy. Tego rodzaju wysokiej jakości kosmetyk nie zawiera wypełniaczy takich jak, chociażby talk. Ponadto bronzer powinien mieć  lekką strukturę, która umożliwi precyzyjne wykonanie makijażu.

Jak prawidłowo nakładać bronzer?

Bronzery w formie pudru najlepiej nakładać przy pomocy lekko zaokrąglonej gąbeczki kosmetycznej. Bronzer w kremie możesz aplikować na twarz pędzlem do podkładu. Aplikując bronzer w sztyfcie, nie potrzebujesz dodatkowych akcesoriów. Pamiętaj, aby ostrożnie nakładać bronzery i nie przesadzić z ilością kosmetyku.. Na początek nałóż minimalną ilość bronzera i sprawdź efekt. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko powstawania nieestetycznych plam.

Co najpierw - puder czy bronzer?

Na pytanie, co należy aplikować w pierwszej kolejności - puder czy bronzer do twarzy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Istnieje wiele technik make-upu, a każda z nich ma przynieść nieco inny rezultat. Jedną z najpopularniejszych metod jest nakładanie najpierw podkładu, korektora oraz pudru, a następnie aplikuje się bronzer,, róż i rozświetlacz. Taka kolejność zapewnia naturalne efekty i długotrwały makijaż.

Kiedy bronzer, a kiedy róż?

Jeśli masz bardzo jasny odcień skóry, postaw na róż do policzków. W przypadku gdy Twoja karnacja jest ciemniejsza lub właśnie wróciłaś z wakacji z piękną opalenizną, wybierz bronzer do twarzy. Oczywiście znaczenie ma też Twoja wizja i to, co chcesz osiągnąć, używając danego kosmetyku. Róż możesz wykorzystać, chociażby do wyeksponowania kości policzkowych. Łącząc bronzery do twarzy z różem, możesz uzyskać efekt naturalnego konturu twarzy.

Jaki bronzer dla początkujących wybrać?

Pamiętaj, że bronzery nie są uniwersalnymi kosmetykami. Wybierz bronzer do twarzy, który pasuje zwłaszcza do Twojej karnacji. Jeśli po raz pierwszy sięgasz po bronzer, to wybierz jeden z wariantów w sztyfcie, gdyż najłatwiej go rozprowadzić po skórze.

Marki powiązane z kategorią: Bronzery