Kick The Tick

Kick The Tick to marka należąca do firmy ICB Pharma, która zajmuje się produkcją preparatów do ochrony przed kleszczami. Tworzy wyroby dla ludzi i zwierząt domowych. Marka Kick The Tick korzysta z opatentowanych formuł i unikatowych aplikatorów dopasowanych do budowy kleszczy.

Sortuj według

Preparaty na kleszcze Kick The Tick dla ludzi i zwierząt

Kick The Tick oferuje preparaty na ugryzienia i użądlenia oraz przyrządy do usuwania i ochrony przed kleszczami. Marka kieruje swoje produkty do osób aktywnych fizycznie, pracowników leśnych, myśliwych, spacerowiczów, wędkarzy i właścicieli zwierząt domowych. Preparaty na kleszcze sprawdzają się także podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, w tym w ogrodzie czy parku.

Preparaty Kick The Tick nie zawierają DEET, czyli toksycznej substancji, którą można znaleźć w niektórych środkach na kleszcze. Produkty te są bezpieczne dla zdrowia i nie powodują podrażnień. Wyroby Kick The Tick mają rekomendację Fundacji na Rzecz Zwalczania Kleszczy i Profilaktyki w Chorobach Odkleszczowych.

Unikatowa formuła i technologie w preparatach Kick The Tick

Preparaty Kick The Tick bazują na trzech składnikach – ikadrynie, citridiolu oraz butyloacetyloaminopropionianie etylu. Substancje te pomagają odstraszać i paraliżować receptury czuciowe owadów. Produkty Kick The Tick mogą być stosowane w celu ochrony przed kleszczami, komarami i meszkami. Są bezpieczne dla dzieci już od 3. roku życia.

Środki na komary i kleszcze Kick The Tick pomagają zamrozić i zatrzymać wydzielanie zakaźnej śliny przez kleszcza, zmniejszyć ryzyko rozerwania ciała pasożyta podczas jego usuwania i ograniczyć transmisję szkodliwych substancji. Marka oferuje też całe zestawy do usuwania kleszczy Kick The Tick Expert. Obejmują przyrządy do wyciągania owadów ze skóry, probówkę i preparat do zamrażania.

Formulacje i aplikatory Kick The Tick są objęte prawem patentowym. W produktach tych zastosowano technologię APRF™ (Anti-Parasite Removal Film), która pomaga uchronić ciało kleszcza przed rozerwaniem i uwolnieniem toksycznych substancji podczas usuwania pasożyta. Aplikator dołączony do preparatów umożliwia nakładanie środka pod dowolnym kątem. Ceny produktów Kick The Tick różnią się w zależności od ich rodzaju. Niektóre z nich można kupić w kompletnych zestawach, np. Kick The Tick Expert zestaw do usuwania kleszczy.