Recenzja Esthederm Age Proteom – rewolucja w kosmetyce?

3. 7. 2023 · 3 minuty czytania

Szukasz skutecznego kosmetyku przeciwstarzeniowego? Zapoznaj się z recenzją serum Esthederm Age Proteom. Sprawdź, czym się wyróżnia i jakie zastosowano w nim technologie!

Magdalena Ślaska
Magdalena Ślaska
Recenzja Esthederm Age Proteom – rewolucja w kosmetyce?

Szukasz kosmetyku, który sprawi, że Twoja skóra będzie starzała się 2 razy wolniej? Przeczytaj, jak działa serum od Intitut Esthederm . Dowiedz się, jakie efekty zapewnia. Sprawdź naszą recenzję!

Innowacyjne technologia w trosce o skórę, czyli czym wyróżnia się serum?

Serum do twarzy Age Proteom marki Esthederm zasługuje na uwagę z powodu zastosowania innowacyjnej technologii zainspirowanej ekstremofilnymi bakteriami. Odkrycie zapoczątkowane przez genetyka i biologa molekularneg, prof. Miroslava Radmana stało się przełomem w walce o zdrową i jędrną skórę. Naukowiec dowiódł, że obok DNA istotną rolę w procesie starzenia ogrywa białko (proteom) (źródło: https://www.dovepress.com/a-proteome-centric-view-of-ageing-including-that-of-the-skin-and-age-r-peer-reviewed-fulltext-article-CCID). Składnik ten stanowi aż 20% organizmu człowieka i pełni wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim chroni komórki i spowalnia procesy degeneracyjne skóry.

Uszkodzenia proteomu, do których dochodzi m.in. na skutek utleniania łańcuchów bocznych białek lub karbonylacji, powodują:

  • Zmiany w budowie skóry,
  • Mniejszą zdolność do zatrzymywania wody, co negatywnie wpływa na jędrność cery,
  • Zaburzenia transmisji światła, w efekcie czego skóra traci swój blask oraz koloryt,
  • Morfologiczne zmiany zachodzące w fibroblastach,
  • Degenerację włókien elastynowych oraz kolagenowych.

Sprawdź serum do twarzy.

Jak działa biotechnologia opracowana przez naukowców NAOS?

Zespoły badawcze NAOS zainspirowane  badaniami naukowymi prof. Radmana wyodrębniły quasi-nieśmiertelną bakterię. Jej proteom podlega naturalnej ochronie na dwóch poziomach:

  • Antyoksydacyjnym,
  • Imitującym działanie białek opiekuńczych (chaperon).

Opatentowana biotechnologia zapobiega nieodwracalnym uszkodzeniom proteomu i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie komórek. Zapewnia również skuteczniejszą ochronę niż koenzym Q10, glutation, kwas askorbinowy czy likopen.

Sprawdź kosmetyki do tonizacji twarzy.

Esthederm Age Proteom

Jak serum wpływa na skórę?

W 6-miesięcznym badaniu klinicznym (źródło: https://esthederm.pl/age-proteom) poproszono kobiety w wieku 42 do 65 lat o aplikowanie na jednej połowie twarzy serum od Institut Esthederm, a na drugiej – neutralnego kosmetyku. Efekty pojawiły się już po pierwszym miesiącu stosowania. Uczestniczki dostrzegły znaczną poprawę kondycji skóry. Zauważono:

  • Wyrównanie naturalnego kolorytu cery (90%),
  • Poprawę w zakresie jędrności i promienności cery (87%),
  • Wygładzenie drobnych zmarszczek (83%).

Ponadto po zakończeniu badania wykazano, że:

  • Cera starzała się 2 razy wolniej,
  • Struktura skóry poprawiła się o 90%, a jej nawilżenie o 93% w zestawieniu ze stroną kontrolną.

Sprawdź też kosmetyki do oczyszczania twarzy.

Recenzja serum – czy kosmetyk się sprawdził?

Postanowiliśmy zweryfikować, czy rzeczywiście serum jest skuteczne. Z recenzji znalezionych w Internecie wynika, że użytkowniczki bardzo dobrze oceniają kosmetyk. Podkreślają, że zapewnia szybkie efekty (widoczne już po kilku aplikacjach). Dodatkowo doskonale nawilża, ujędrnia, rozjaśnia skórę oraz wygładza drobne zmarszczki. Konsumentki podkreślają ponadto, że serum charakteryzuje się lekką konsystencją i łatwo się rozprowadza.

Poznaj inne kosmetyki od Esthederm.

Jak działa serum? Podsumowanie!

Stres, zanieczyszczenia środowiska oraz upływ czasu nieuchronnie wpływają na wygląd skóry. Odkrycie profesora Miroslava Radmana pokazało, że oznaki starzenia można zahamować już na poziomie proteomu. Wykorzystanie tego fenomenu przez zespoły badawcze NAOS pozwoliło na stworzenie kosmetyku, który zatrzymuje procesy degeneracyjne u źródeł. Serum działa wielotorowo. Nie tylko zabezpiecza przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki, ale także stymuluje i przyspiesza procesy autonaprawy DNA. Ponadto chroni skórę przed czynnikami środowiskowymi.

Źródła:

  1. https://esthederm.pl/age-proteom, [dostęp: 28.06.2023]
  2. https://www.dovepress.com/a-proteome-centric-view-of-ageing-including-that-of-the-skin-and-age-r-peer-reviewed-fulltext-article-CCID, [dostęp: 28.06.2023]
  3. https://www.youtube.com/shorts/bLuFJqEdMWo, [dostęp: 28.06.2023]
    O autorze
    Magdalena Ślaska
    Magdalena Ślaska
    Jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego, a prywatnie mamą dwójki chłopców w wieku szkolnym i przedszkolnym. Staram się łączyć opiekę nad dziećmi z pracą zawodową. Interesuję się zdrowym trybem życia. Uwielbiam wysiłek na świeżym powietrzu i górskie wędrówki. Na co dzień sięgam po kosmetyki i środki czyszczące pochodzenia naturalnego. Dokładnie czytam skład na etykietach i unikam produktów zawierających substancje drażniące. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę na temat diety i wpływu aktywności fizycznej na funkcjonowanie organizmu.
    Przeczytaj więcej od tego autora
    O autorze
    Magdalena Ślaska
    Magdalena Ślaska
    Jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego, a prywatnie mamą dwójki chłopców w wieku szkolnym i przedszkolnym. Staram się łączyć opiekę nad dziećmi z pracą zawodową. Interesuję się zdrowym trybem życia....
    Przeczytaj więcej od tego autora