Odstąpienie od umowy

INFORMACJA O PRAWIE DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY SPRZEDAŻY

 

Uprzejmie informujemy, że mają Państwo prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży w terminie 14 dni od dnia doręczenia zamówienia bez podania przyczyny.

 

Jednocześnie pragniemy wskazać, że zgodnie z § 11 ust. 15 Regulaminu Drogerii Internetowej oraz zgodnie z art. 38 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do Towarów ulegających szybkiemu zepsuciu lub mających termin przydatności do użycia wynoszący mniej niż 3 miesiące od daty dostarczenia Towaru Konsumentowi.

Prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży nie przysługuje Konsumentowi również w odniesieniu do Towarów dostarczonych w zapieczętowanym opakowaniu, które po otwarciu nie mogą zostać zwrócone ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu takiego Towaru.

 

Prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży nie przysługuje w szczególności co do następujących kategorii Towarów, których zapieczętowanie opakowanie zostało otwarte po ich dostarczeniu:

·       Termometry,

·       Ciśnieniomierze,

·       Szczoteczki do zębów,

·       Grzebienie,

·       Laktatory,

·       Smoczki dziecięce,

·       Kosmetyki, dermokosmetyki, suplementy diety i produkty żywieniowe.

 

W przypadku dokonania zwrotu Towaru, co do którego odstąpienie od umowy sprzedaży nie jest możliwe, Sprzedawca poinformuje Państwa o tym fakcie, jednocześnie wskazując na termin i warunki ponownego dostarczenia Towaru.