Kremy do cery wrażliwej

  (110)

Cera wrażliwa wymaga delikatnej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane kosmetyki łagodzą skórę i chronią ją przed podrażnieniem przez      czynniki środowiskowe. W naszej drogerii internetowej znajdziesz krem do cery wrażliwej dopasowany do swoich potrzeb.

Sortuj według
Kremy do skóry wrażliwej

Kremy do skóry wrażliwej

Cera wrażliwa – jak ją rozpoznać?

Skóra określana mianem wrażliwej jest znacznie bardziej skłonna do podrażnień. Z tego      względu      silnie reaguje na czynniki zewnętrzne, między innymi na nadmierną ekspozycję na słońce i wiatr, a także niskie lub wysokie temperatury. W następstwie może swędzieć, puchnąć, piec, a także ulegać zaczerwienieniu. W ostatnim przypadku mowa zatem o skórze naczynkowej skłonnej do rumieńców, obrzęków i pajączków. Co istotne, cerę wrażliwą mogą podrażniać także niektóre kosmetyki. Jest podatna na przesuszanie i reakcje alergiczne, a po oczyszczaniu daje uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia.

Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

Żeby sprostać wymaganiom stwarzanym przez wrażliwą cerę, zapewnij jej właściwą pielęgnację. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą w znacznym stopniu zażegnać problem. Do odczyszczania wybieraj delikatne pianki i emulsje myjące. Podczas demakijażu zrezygnuj z pocierania skóry wacikiem i postaw na ręcznie rozprowadzane olejki. Do zrównoważenia pH skóry zamiast toniku wybierz intensywnie nawilżający hydrolat. Jeżeli Twoja skóra wymaga dogłębnego oczyszczenia, zamiast peelingów mechanicznych wybierz te o działaniu enzymatycznym. Zwieńczenie pielęgnacji stanowi łagodzący krem do skóry wrażliwej

Jakie kosmetyki lubi skóra wrażliwa?

W przypadku wrażliwej cery wybieraj kosmetyki wedle zasady „mniej znaczy więcej”. Produkty o prostym, hipoalergicznym składzie nie zawierają drażniących substancji: alkoholu, aromatów i konserwantów. Na szczególną uwagę zasługują kremy na atopowe zapalenie skóry, których delikatne formuły wzbogacają składniki o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym. Sprawdź też naturalne kremy do cery wrażliwej, zwracając przy tym uwagę, by nie zawierały potencjalnie uczulających ekstraktów roślinnych. Niezbędny krem do cery wrażliwej na dzień to oczywiście taki, który gwarantuje ochronę przeciwsłoneczną.

Dobry krem do cery wrażliwej – czyli jaki?

Krem do skóry wrażliwej to nie tylko taki, który samoistnie nie podrażnia cery. Musi posiadać przede wszystkim działanie nawilżające, łagodzące i ochronne. Warto zwrócić uwagę na skład kremu dla cery wrażliwej, który zawiera składniki działające ochronnie na naczynia krwionośne, takie jak rutyna, witamina K lub ekstrakt z kasztanowca. Za działanie nawilżające w kremach dla skóry wrażliwej odpowiada natomiast witamina C, ekstrakt z aloesu, algi oraz D-panthenol. Skuteczniejszą ochronę przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi gwarantują za to ceramidy, arginina i filtry UVA oraz UVB.

Czynności poprawiające kondycję skóry wrażliwej

Kremy do cery wrażliwej, a także inne kosmetyki myjące i pielęgnujące dostosowane do wrażliwej skóry stanowią podstawę poprawy jej kondycji. Możesz jednak dodatkowo polepszyć stan swojej skóry także na inne sposoby. W pierwszej kolejności zadbaj o ochronę przeciwsłoneczną i nie wystawiaj skóry na bezpośredni kontakt z wiatrem i mrozem. W tej kwestii pomoże Ci krem do cery wrażliwej z filtrem. Zrezygnuj z mycia twarzy bardzo ciepłą wodą. Ogranicz również ewentualne wizyty w saunie, szczególnie tej o suchym powietrzu. Zwróć uwagę także na nawodnienie swojego organizmu. Wypijając minimum 2 litry wody dziennie, zauważysz poprawę nawilżenia cery.

Marki powiązane z kategorią: Kremy do cery wrażliwej