Mleczka do demakijażu

  (44)

Kiedyś mleczko do twarzy było jednym z niewielu dostępnych produktów do zmywania makijażu. Choć dziś na rynku znajdziesz mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do tego celu, mleczko do demakijażu znowu zyskuje popularność.

Sortuj według
Mleczka

Mleczka

Co to jest mleczko do demakijażu?

Mleczko do demakijażu to kosmetyk o dość tłustej i płynnej konsystencji, który służy do oczyszczania cery z kosmetyków kolorowych i innych zanieczyszczeń. Jeśli ma odpowiedni skład, nadaje się do każdego rodzaju skóry.

Mleczko do twarzy – działanie

Jak działa mleczko do twarzy? Dzięki wysokiej zawartości olejów skutecznie rozpuszcza nawet wodoodporny tusz do rzęs, cienie czy kolorowy fluid. Skuteczne oczyszczenie twarzy z resztek makijażu zapewnia ulgę i zapobiega podrażnieniom. Niektórzy porównują mleczko do demakijażu z miłym, łagodzącym kompresem.

Jak prawidłowo używać mleczka do demakijażu?

Mleczka do demakijażu można używać na 3 sposoby:

  • najpierw zmywasz makijaż mleczkiem, a potem oczyszczasz twarz innym kosmetykiem (np. żelem albo emulsją),
  • usuwasz makijaż płynem micelarnym, a twarz myjesz mleczkiem do twarzy,
  • stosujesz mleczko do demakijażu dwukrotnie – najpierw do zmycia kosmetyków kolorowych, a następnie do oczyszczenia cery.

Jakie mleczko do twarzy wybrać?

Wybór mleczka do twarzy determinuje Twój rodzaj cery. Choć bazą każdego mleczka do demakijażu jest jakiś olej, pewne składniki sprawdzą się przy skórze suchej, a inne przy tłustej czy mieszanej.

  • Skóra wrażliwa/naczynkowa – Twoją cerę ukoi olej rumiankowy, lawendowy, różany.
  • Skóra sucha/odwodniona – szukaj mleczka do twarzy z olejem kokosowym, arganowym, jojoba czy awokado. Ulgę przy podrażnieniach przyniesie tez np. wyciąg z aloesu albo pantenol.
  • Skóra tłusta/mieszana – mleczko do demakijażu powinno skutecznie oczyszczać. Świetnie nadaje się do tego olej konopny, z pestek malin, jojoba, które nie są komedogenne.

Skład mleczka do demakijażu – na co zwrócić uwagę?

Kiedyś mleczka do twarzy zawierały płynną parafinę, czyli olej mineralny. Przez to po użyciu mleczka do demakijażu na skórze zostawał tłusty, lepki film, a cera przetłuszczająca się reagowała pojawieniem się wyprysków. Dlatego zdecydowanie unikaj produktów z tym składnikiem.

Czym można zastąpić płyn do demakijażu?

Mleczko do twarzy możesz zastąpić np. żelem, emulsją albo pianką. Świetnym pomysłem na wyjazd są nasączone płatki kosmetyczne (drogeryjne albo DIY). Wiele osób stosuje do demakijażu również płyn micelarny. Pamiętaj jednak, że lepiej nie zostawiać go na cerze do wyschnięcia. Taki zabieg może spowodować podrażnienia skóry.

Marki powiązane z kategorią: Mleczka