Medicomp

Marka Medicomp jest własnością niemieckiej firmy PAUL HARTMANN, która rozpoczęła działalność ponad 200 lat temu jako zakłady włókiennicze. Obecnie przedsiębiorstwo jest liderem w produkcji materiałów opatrunkowych do zastosowań medycznych i domowych.

Sortuj według

Marka Medicomp gwarancją jakości i bezpieczeństwa

Marka Medicomp należy do firmy PAUL HARTMANN, która dysponuje certyfikatem zarządzania jakością ISO 9001 i Certyfikatem Bezpieczeństwa Stosowania CE. Dodatkowo przedsiębiorstwo spełnia wszystkie wytyczne UE co do jakości wyrobów medycznych według DIN 46001. Świadczy to o rzetelności firmy i jej funkcjonowaniu w zgodzie z międzynarodowymi wymaganiami. Ponadto producent w trosce o dobro użytkowników stawia na najwyższe standardy bezpieczeństwa i czystości surowców.

Dlaczego warto sięgnąć po kompresy Medicomp?

Kompresy jałowe i niejałowe Medicomp opracowano z myślą o potrzebach skóry wymagającej szczególnej troski. Wykonano je z wysoce chłonnych, miękkich i dobrze tolerowanych materiałów, aby nie podrażniały wrażliwej skóry. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku zastosowania w opiece ambulatoryjnej i domowej osób starszych i dzieci. Kompresy nadają się do użycia jako opatrunek wtórny, np. z opatrunkami w maści czy w żelu. Przydadzą się do ogólnego opatrywania ran i drobnych urazów skóry. Doskonale spisują się przy oczyszczaniu ran oraz w trakcie aplikacji środków pielęgnacyjno-opatrunkowych. W zastosowaniach ambulatoryjnych są zalecane przy drenażach, tracheotomiach, wyciągach oraz jako ochrona dla kaniul i sond.

Funkcjonalne kompresy Medicomp w dobrej cenie

Wyroby medyczne Medicomp z Dr. Max Drogeria umożliwiają swobodną wymianę gazową, dzięki czemu nie zaburzają naturalnych funkcji skóry. Nie zawierają środków alergizujących i surowców wiążących. Ponadto ich skład jest wolny od wybielaczy optycznych, a wiązanie włókniny wykonuje się czysto mechanicznie. Kompresy cechują się bezpieczeństwem i łatwością zastosowania. Nie strzępią się przy cięciu i wyróżniają się brakiem luźnych nitek. Występują w różnych wariantach pod względem wielkości i są dostępne w pudełkach zawierających różną liczbę sztuk. Dzięki temu da się dopasować wariant produktu do swoich aktualnych potrzeb. Kompresy znajdują się w opakowaniach jałowych i niejałowych.