Korektory do twarzy i pod oczy

  (144)

Korektor do twarzy charakteryzuje się skoncentrowaną formułą kryjącą. Pomaga zatuszować niedoskonałości cery oraz przywraca promienny wygląd. Codzienny makijaż warto uzupełnić o korektor pod oczy maskujący cienie i rozświetlający spojrzenie.

Sortuj według
Korektory

Korektory

Właściwości korektora

Korektor do twarzy służy do krycia naczynek, przebarwień, zaskórników, wyprysków, sińców, cieni i innych mankamentów cery. Za jego pomocą możesz też wyrównać niedokładnie nałożony bronzer lub eyeliner. Korektorsprawdza się ponadto do konturowania – używa się go w celu optycznego uwypuklenie niektórych obszarów twarzy. Z kolei do wysmuklenia wybranych miejsc stosuje się ciemniejszy fluid.

Jak prawidłowo nakładać korektor?

Korektory nakłada się punktowo, a sposób aplikacji zależy od rodzaju kosmetyku. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczają się:

  • Korektor pod oczy lub do twarzy w płynie – rozprowadza się z wykorzystaniem dołączonego aplikatora,
  • Korektor w sztyfcie – rozsmarowuje się za pomocą specjalnej końcówki kryjącej,
  • Korektor w kremie lub tubce – nakłada się pędzelkiem, gąbeczką do makijażu lub pacami.

Czy można używać korektora bez podkładu?

Korektor pod oczy lub do twarzy powinien być niezauważalny, dlatego najlepiej używać go w połączeniu z dobrze dobranym podkładem. Po nałożeniu bazy warto sięgnąć po puder.

Co się najpierw nakłada - podkład czy korektor?

W celu zamaskowania niedoskonałości cery najpierw nakłada się podkład, a następnie korektor do twarzy. W ten sposób łatwiej zatuszować zaskórniki, wypryski lub sińce, jednocześnie nie tworząc efektu maski.

Jaki wybrać korektor dla początkujących?

Korektorynależy dobrać do rodzaju cery i konkretnych potrzeb. Jeśli chcesz:

  • Zamaskować drobne niedoskonałości, sięgnij po korektor do twarzy dopasowany do koloru fluidu,
  • Rozświetlić i ujędrnić cerę pod oczami, wybierz korektor pod oczy z drobinkami odbijającymi światło,
  • Zatuszować zaczerwienienia, sińce, pryszcze, dobrym rozwiązaniem będą fioletowe, zielone lub żółte korektory zapewniające doskonały efekt kryjący.

Jaki jest dobry korektor pod oczy?

Pamiętaj, aby sięgać po delikatny, najlepiej hipoalergiczny, korektor pod oczy. W ten sposób zmniejszysz ryzyko wystąpienia podrażnień skóry. Unikaj kosmetyków zawierających silikony, parabeny, oleje mineralne, formaldehydy.

Czy korektor pod oczy powinien być jaśniejszy od podkładu?

Korektor pod oczy powinien być jaśniejszy przynajmniej o 1 ton od zastosowanego podkładu. Dzięki temu Twoja cera będzie wyglądać na dobrze wypoczętą i zdrowszą.

Marki powiązane z kategorią: Korektory