Femaltiker Plus, smak karmelowy, 12 saszetek

Darmowa dostawa dla zalogowanych
Dostępny
37,67
Darmowa dostawa od 249,00 zł

O produkcie

100021229

femaltiker® plus to produkt przeznaczony do specjalnego odżywiania dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie oraz w problemach związanych z jej utrzymaniem.

Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji.

Właściwości

Słód jęczmienny zawarty w femaltiker® plus jest krótko słodowany po to, aby zawierał jak najwięcej składników odżywczych. Podczas procesu słodowania zwiększa się biodostępność zawartych w słodzie jęczmiennym białek i węglowodanów ułatwiając jednocześnie oddziaływanie beta-glukanu na organizm kobiety.

Dopiero taka specjalna formuła i odpowiednie jej technologiczne przygotowanie pozwala na otrzymanie słodu jęczmiennego o bardziej przyswajalnym i dostępnym, a tym samym bogatszym, składzie odżywczym.

Formuła zawarta w femaltiker® plus została dodatkowo wzbogacona o cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety. Składniki te w większości przechodzą do mleka kobiecego wpływając na jego jakość i wartość odżywczą.

Stosowanie produktu na bazie słodu jęczmiennego jest wymieniane jako przykład dobrej praktyki postępowania dietetycznego wspierającego laktację.

Tabela

Składniki: 100 g zawiera 1 saszetka 2 saszetki
Wartość energetyczna (kJ/kcal) 1637/385 126/30 252/59
tłuszcz (g) w tym: 0,1 0,0 0,0
kwasy tłuszczowe nasycone (g) 0,1 0,0 0,0
węglowodany (g) w tym: 93 7 14
cukry (g) 56,0 4,3 8,6
błonnik (g) 1,5 0,1 0,2
białko (g) 3,0 0,2 0,5
sól (g) 0,0 0,0 0,0
Witamina B6 37,3 mg 2,5 mg 5 mg
Foliany - FolActiv® w tym: kwas foliowy 100 μg oraz
L-metylofolian wapnia 100 μg
3,0 mg 200 μg 400 μg
Witamina B12 41,8 μg 2,8 μg 5,6 μg
Cholina 1,5 g 100 mg 200 mg
Słód jęczmienny 71,6 g 4,8 g 9,6 g
Beta-glukan z jęczmienia min. 4,5 g min. 300 mg min. 600 mg
Suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis 1,2 g 80 mg 160 mg

Skład

Składniki : formuła femaltiker® (słód jęczmienny, beta-glukan z jęczmienia, suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis), aromat naturalny – karmel, dwuwinian choliny, chlorowodorek pirydoksyny, L-metylofolian wapnia, kwas pteroilomonoglutaminowy, cyjanokobalamina.

Jak stosować

Stosować w trakcie posiłku. Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożyć femaltiker® plus na 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu.

Przed przyrządzeniem roztworu umyć ręce. Używać czystych naczyń. Dodać zaleconą ilość proszku z saszetki szklanki lub kubka. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. Mieszać, aż proszek całkowicie się rozpuści.

Sposób użycia produktu dostosowany jest do indywidualnych wymagań żywieniowych kobiety karmiącej: w razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów napojów roślinnych tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Preparat można również wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym. Dodatek do spożywania wraz z różnym rodzajem potraw lub posiłków.

Rozpoczęcie stosowania preparatu zalecane jest od drugiej doby po porodzie. Nie należy przekraczać polecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Dzienne spożycie

Porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia: 1 - 2 saszetek.

Przeznaczenie

Do postępowania dietetycznego u kobiet karmiących piersią w przypadku:
- rzeczywistego niedoboru pokarmu
- problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji
- niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu i / lub jego zbyt niską wartością odżywczą spowodowaną złym stanem odżywienia kobiety karmiącej.

Ostrzeżenia

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego).

Ważna informacja: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przeznaczony dla kobiet karmiących piersią. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Waga

Masa netto 80,4 g (12 porcji [saszetek] po 6,7 g).

Producent

NUTROPHARMA Sp. z o. o.
ul. Jedności 10A;
05-506 Lesznowola

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z informacjami udostępnianymi przez producenta oraz ogólnie dostępną wiedzą o składnikach i substancjach. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę.