Femaltiker plus, smak czekoladowy, proszek, 12 saszetek

Darmowa dostawa dla zalogowanych
Dostępny
28,46
Darmowa dostawa od 249,00 zł

O produkcie

100021425

Femaltiker® plus to produkt przeznaczony do specjalnego odżywiania dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie oraz w problemach związanych z jej utrzymaniem.

Właściwości

Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji. Słód jęczmienny zawarty w formule jest krótko słodowany po to, aby zawierał jak najwięcej składników odżywczych. Podczas procesu słodowania zwiększa się biodostępność zawartych w słodzie jęczmiennym białek i węglowodanów ułatwiając jednocześnie oddziaływanie beta-glukanu na organizm kobiety. Dopiero taka specjalna formuła i odpowiednie jej technologiczne przygotowanie pozwala na otrzymanie słodu jęczmiennego o bardziej przyswajalnym i dostępnym, a tym samym bogatszym, składzie odżywczym.

Formuła została dodatkowo wzbogacona o cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety. Składniki te w większości przechodzą do mleka kobiecego wpływając na jego jakość i wartość odżywczą.

Stosowanie produktu na bazie słodu jęczmiennego jest wymieniane jako przykład dobrej praktyki postępowania dietetycznego wspierającego laktację.

Tabela

Wartość odżywcza w 100 g w 1 saszetce w 2 saszetkach
Wartość energetyczna 1579 kJ / 373 kcal 114 kJ / 27 kcal 227 kJ / 54 kcal
Tłuszcz, w tym: 2,8 g 0,2 g 0,4 g
kwasy tłuszczowe nasycone 1,4 g 0,1 g 0,2 g
Węglowodany, w tym: 73,4 g 5,3 g 10,6 g
cukry 43,6 g 3,1 g 6,2 g
Błonnik 7,4 g 0,5 g 1,0 g
Białko 7,7 g 0,6 g 1,2 g
Sól 0,1 g 0 g 0 g
Witamina B6 32,9 mg 2,5 mg 5 mg
Witamina B12 36,8 µg 2,8 µg 5,6 µg
Foliany - FolActiv® w tym:
kwas foliowy 100 µg, L-metylofolian wapnia 100 µg
2,6 mg 200 µg 400 µg
Cholina 1,3 g 100 mg 200 mg
Słód jęczmienny 63,2 g 4,8 g 9,6 g
Beta-glukan z jęczmienia min. 4,0 g min 300 mg min. 600 mg
Suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis 1,0 g 80 mg 160 mg

Skład

Składniki: słód jęczmienny, beta-glukan z jęczmienia, suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis), dwuwinian choliny, aromat naturalny – czekolada, chlorowodorek pirydoksyny, L-metylofolian wapnia, kwas pteroilomonoglutaminowy, cyjanokobalamina.

Jak stosować

Ze względu na mechanizm działania suplement zaleca się spożyć na 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu. Produkt posiada smak karmelowy. Przed przyrządzeniem roztworu umyć ręce. Używać czystych naczyń. Dodać zaleconą ilość proszku z saszetki szklanki lub kubka. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. Mieszać, aż proszek całkowicie się rozpuści. Sposób użycia produktu dostosowany jest do indywidualnych wymagań żywieniowych kobiety karmiącej: w razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów napojów roślinnych tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Preparat można również wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym. Dodatek do spożywania wraz z różnym rodzajem potraw lub posiłków. Rozpoczęcie stosowania preparatu zalecane jest od drugiej doby po porodzie. Nie należy przekraczać polecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1-2 porcje dziennie.

Ostrzeżenia

Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przeznaczony dla kobiet karmiących piersią. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego). Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, (od 15 do 25 °C), w, w suchym miejscu, w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci. Produkt nie wymaga przechowywania w lodówce. Numer partii produkcyjnej: na spodzie opakowania. Najlepiej spożyć przed końcem: na spodzie opakowania.

Waga

Masa/objętość netto: 91,2 g (12 saszetek po 7,6 g).

Producent

NUTROPHARMA
Jedności 10 a
Lesznowola

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z informacjami udostępnianymi przez producenta oraz ogólnie dostępną wiedzą o składnikach i substancjach. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę.