Enfamil

Enfamil to marka należąca do koncernu Mead Johnson Nutrition. Specjalizuje się w produkcji mleka początkowego i następnego dla niemowląt. Wyroby wytwarzane przez tę amerykańską firmę charakteryzują się starannie dopracowaną formułą.

Sortuj według

Enfamil dla niemowląt – zadbaj o dietę swojego dziecka!

Mleko Enfamil stanowi doskonały sposób na dostarczenie maleństwu niezbędnych składników odżywczych. Receptura produktów została opracowana we współpracy z lekarzami. W asortymencie marki znajdują się nie tylko standardowe preparaty, ale również wyroby przeznaczone dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Na uwagę zasługuje m.in. Enfamil bez laktozy (Enfamil O-lac) lubEnfamil Comfort, który podaje się przy kłopotach trawiennych. Z kolei linię Enfamil AR poleca się w przypadku problemów z ulewaniem, a Enfamil Ha świetnie sprawdza się u maluszków z tendencją do alergii.

Mleko modyfikowane Enfamil − dla dzieci w każdym wieku

Amerykańska marka wyróżnia się szeroką ofertą produktów. Mleko modyfikowane Enfamil, a właściwie jego odpowiedni rodzaj, nadaje się do stosowania już od pierwszego dnia życia. Dostępne są także mieszanki dla starszych niemowląt. Posiadają one oznaczenia: 1 (do 6 miesiąca życia), 2 (6 − 12 miesiąc życia) i 3 (mleko powyżej 12 miesiąca życia). Zawierają odpowiednio dobrane składniki odżywcze, takie jak: witaminy D oraz K. Ich cena zależy m.in. od składu i gramatury.

Mleko Enfamil wszystko, czego potrzebuje dziecko

Do 6 miesiąca życia najlepiej karmić dziecko mlekiem z piersi, ale zdarzają się sytuacje, że niemowlętom trzeba podawać gotowe mieszanki. Wynika to m.in. z zaburzeń laktacyjnych, problemów trawiennych oraz alergii. Zanim jednak zdecydujesz się na pojenie produktami zastępczymi, skonsultuj się z pediatrą. Poradzi Ci on, jakie składniki powinno zawierać mleko modyfikowane. Enfamil zwraca uwagę na to, by dieta maluszka była odpowiednio zbilansowana i bogata w kwasy DHA wspierające prawidłowy rozwój wzroku i mózgu.

Enfamil przy rozszerzaniu diety

Jak karmić starsze niemowlęta?